Hokej v číslech: Jaké statistiky vystihují jednotlivé týmy?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Tipsport extraliga má za sebou dvacet kol. Kde hledat příčiny úspěchu, respektive neúspěchu, jejích účastníků?

Plekanec Chance liga

OFENZIVNÍ MAŠINA – HC Škoda Plzeň
Dominik Kubalík (15), Tomáš Mertl (14) a Milan Gulaš (8) dali dohromady jen o dva góly méně než Litvínov za celou sezonu. Indiáni mají díky nim nejlepší ofenzivu v lize – průměrně skórují 3,6x za zápas.

PŘESILOVKOVÍ KRÁLOVÉ – HC Kometa Brno
Kometa má s úspěšností 23,46 % nejnebezpečnější přesilovky v soutěži. Děkovat může především Martinu Eratovi (14 přesilovkových bodů), Jakubu Krejčíkovi (12) a Martinu Zaťovičovi (11).

NENÍ OSLABENÍ JAKO OSLABENÍ – HC Oceláři Třinec
Oceláři dostali z 91 soupeřových přesilovek pouze šest gólů, úspěšnost oslabení tak mají přes 93 procent. Sami v něm navíc třikrát skórovali! Skvělou práci odvádějí obránci Milan Doudera, Tomáš Linhart nebo útočník Martin Adamský.

Vítkovičtí zblokují za zápas více než 14 střel.

JIM GÓLA NEDÁTE – Mountfield HK
Nejneprostupnější defenziva v soutěži je ta hradecká a statisticky nejlepším brankářem soutěže je Patrik Rybár, který má úspěšnost zákroků 95,83 % a za zápas průměrně dostane jen 0,98 gólu.

POMOC PRO BRANKÁŘE – HC Vítkovice Ridera
Ostravané zblokují za zápas více než 14 střel, nejvíce z TELH. Je extraligovou tradicí, že do nejvíce ran skočil Jan Výtisk.

TÝM – HC Olomouc
Olomoučtí hráči ve statistikách nevynikají (jen Jan Knotek a Martin Vyrůbalík mají 10 a více bodů), přesto jsou v tabulce šestí. Moc gólů sice nedávají, ale také jich moc nedostávají. Navíc sbírají body doma i venku. Vyrovnanost a týmové pojetí, to zdobí Olomouc.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

JASNÝ LÍDR – Piráti Chomutov
Žádný jiný útočník nemá ve svém týmu takovou pozici, jakou má Michal Vondrka v Chomutově. Ten je s ice-timem 22:15 nejvytíženějším extraligovém forvardem. Zajímavý je pohled na týmové bodování: s 21 body ho vede Vondrka, pak dlouho, dlouho nic... a druhý je s 10 body Vladimír Růžička mladší.

ACH, TA VHAZOVÁNÍ – Aukro Berani Zlín
Zlín příjemně překvapuje a v řadě statistik se drží na předních místech. Na vhazování jsou ale Aukro Berani v extralize nejhorší – průměrně vyhrají jen 43,93 % buly.

BUDÍČEK, STŘELCI – BK Mladá Boleslav
40 gólů za 19 zápasů – hůř než Boleslav je na tom pouze Litvínov. Z toho jen dvě branky zaznamenali obránci... Například prvoligový rekordman Jiří Říha ještě neskóroval.

KDO TO VEZME NA SEBE? – HC Sparta Praha
Ví někdo, kdo je v tuto chvíli tahounem Sparty? Po devatenácti zápasech mají Pražané jediného hráče, který získal alespoň deset bodů – Lukáše Pecha (3+7).

MIMO VLASTNÍ TERITORIUM JEN KROTKÉ ŠELMY – Bílí Tygři Liberec
Liberec je v tabulce dole hlavně proto, že z jedenácti venkovních zápasů získal pouze pět bodů. 

6,50 %. To je (ne)úspěšnost litvínovské střelby.

JEŠTĚŽE VÁS MÁME – HC Dynamo Pardubice
Pardubice hrají třetím rokem na chvostu tabulky, v návštěvnosti se ale stále drží mezi nejlepšími. Do Tipsport Areny letos chodí 7 100 diváků. Vyšší průměrnou návštěvnost mají pouze na Spartě (7 236) a v Brně (7 477).

DISCIPLÍNA – HC Dukla Jihlava
Jihlavští hokejisté dostali jen 68 dvouminutových trestů, nejméně ze všech extraligových mužstev. Třeba takový Liberec jich od rozhodčích vyfasoval už 117.

ACHILLOVA PATA – HC Verva Litvínov
6,50 %. To je (ne)úspěšnost litvínovské střelby. A také důvod, proč je Verva poslední.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz