<

Hokej v číslech: Klimeš nebo Sedlák. TOP 5 hráčů týdne

Lukáš Klimeš | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V průběhu minulého týdne se před extraligovým finále srovnaly všechny týmy na stejném počtu odehraných zápasů. Někdo měl tedy náročnější program, někdo si mohl odpočinout. Nejlepší výkony podala v předposledním týdnu základní části tato pětice hráčů.

Lukáš Klimeš, HC VÍTKOVICE RIDERA

Forma Vítkovic jde s koncem základní části nahoru, a velkou zásluhu na tom má především brankář Lukáš Klimeš. Ten byl i hlavní postavou osmibodového týdne ostravského celku.

Klimeš se podepsal pod všechny tři výhry Vítkovic, dvakrát navíc udržel čisté konto! Pokořili ho pouze hráči Liberce, kteří mu tak lehce zkazili jinak výborný týden. Klimeš celkově chytil 4,36 gólu nad očekávání a jasně vévodil všem brankářům.

U výhry 1:0 nad Plzní si Klimeš připsal také vychytaný zápas, když chytil 1,9 gólu nad očekávání. Celkově pak čelil 85 střelám z nichž 82 chytil, což znamená úspěšnost zákroků 96,5 %. Ta pak byla lepší než očekávaná o pět procentních bodů! Proti vysoce nebezpečným střelám zasáhl Klimeš úspěšně desetkrát, když z nich inkasoval dvakrát. I tak ale při započtení pouze těchto nejbezpečnějších pokusů chytil Klimeš 1,3 gólu nad očekávání.

Lukáš Sedlák, HC Dynamo Pardubice

Lukáš Sedlák i po návratu ze svého zranění ukazuje, že nic ze svého umu neztratil a v minulém týdnu si připsal tři body za dva vstřelené góly a jednu asistenci. Dvěma góly v derby sestřelil Hradec Králové, asistencí se podílel na výhře nad Karlovými Vary. A i díky němu si tak Pardubice zajistily účast v Lize mistrů a téměř s jistotou i první místo po základní části.

Celkově Sedlák zatížil brankáře soupeřů 15 střeleckými pokusy, dalších sedm střel vymyslel přihrávkami pro své spoluhráče. A podílel se dohromady na 13 vytvořených šancích Dynama, k pěti šancím přispěl svým ziskem puku. K tomu si navíc vykoledoval další dva soupeřů, kdy je v tomto směru vůbec nejlepších extraligovým hráčem.

Při hře pět na pět měl Sedlák podíl střeleckých pokusů 65 % a podíl očekávaných gólů 67 %. A na ledě byl u dvou vstřelených gólů bez jediného obdrženého.

Jiří Černoch, HC Energie Karlovy Vary

Jiří Černoch neprožívá, stejně jako celý tým, jednoduchou sezonu. Minulý týden ale Černochovi vyšel, bohužel pro něj to ovšem nepomohlo ani k jedinému bodu do tabulky pro karlovarskou Energii.

Černoch jednou asistoval u prohry 2:5 v Pardubicích a třikrát bodoval proti Třinci, když tento duel Karlovým Varům utekl o gól. Čtyři kanadské body jej ovšem zařadily do skupiny čtyř nejproduktivnějších hráčů týdne.

Celkově měl kapitán Karlových Varů na kontě deset střeleckých pokusů, kdy se k polovině z nich dostal z oblasti slotu. Do nebezpečných prostor narýsoval také osm přihrávek na střely spoluhráčům, kterých měl celkově také deset.

Slušně si Černoch vedl také při hře pět na pět. V ní měly při jeho pobytu na ledě Karlovy Vary poměr střeleckých pokusů 59:56 a vytvořily si o deset šancí více než soupeři. Na ledě pak byl u tří vstřelených a jednoho obdrženého gólu.

Jakub Sirota, HC Olomouc

Jakub Sirota podává velmi dobré celou sezonu. V obraně Olomouce je na něj spoleh, a to platilo i minulý týden. Do zápisu o utkání se zapsal sice pouze jednou asistencí, svoje místo mezi nejlepšími pěti hráči týdne si ovšem vysloužil svým vlivem na hru týmu.

Při hře pět na pět totiž Olomouc s ním na ledě měla nad soupeři značnou střeleckou převahu, když měl Sirota podíl střeleckých pokusů 62 %. Ještě o něco lépe si vedl v kvalitě střel, když si Olomouc s ním na ledě vytvořila šance na 2,4 očekávaného gólu a soupeři pouze na 1,2. Mora navíc vstřelila tři góly, zatímco soupeři se neprosadili ani jednou!

Individuálně pak Sirota v součtu všech herních situací zapsal deset střeleckých pokusů a na dalších sedm nahrál svým spoluhráčům. Celkově se pak podílel na šesti vytvořených šancích týmu.

Jakub Flek, HC Kometa Brno

Jakub Flek přidal v minulém týdnu tři přesné trefy, čímž se vyhoupl na čelo brněnských střelců a zároveň překonal své bodové maximum ze sezony 2017/18. Kometa i díky němu dokázala minulý týden dvakrát vyhrát a drží čtvrté místo.

Flek byl střelecky poměrně aktivní, když celkem vyslal 16 střeleckých pokusů. Hned 11 z nich vyslal z oblasti slotu! Spoluhráčům na střelu přihrál 12krát, sedmkrát dokonce do slotu, ani tak ale nezapsal alespoň jednu asistenci.

Při hře pět na pět pak byl Flek na ledě u tří vstřelených i obdržených gólů, i přestože měla s ním na ledě Kometa mírnou převahu v počtu šancí a podíl očekávaných gólů 63 %.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz