сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Hokej v číslech: Kolo rekordů! Padly ligový, klubový i návštěva sezony

O2 arena | Foto: Facebook HC Sparta Praha

V neděli šlo do akce všech čtrnáct extraligových týmů. A o zábavu nebyla nouze – nedělní 40. kolo se dokonce ukázalo jako rekordní, padlo totiž sezónní divácké maximum a rekordy zbořili i ve Vítkovicích.

Rekord ve znamení desítky. První rekord míří za Lukášem Krenželokem. Dosavadní nejrychlejší gól Vítkovic v samostatné české extralize patřil Romanu Kaděrovi, nicméně současný kaptián Vítkovic se proti Litvínovu prosadil už po deseti sekundách hry. Mimochodem, byl to jeho desátý bod v sezoně.

Nekonečné nájezdy. V zápase Vítkovic proti Litvínovu padl i jeden ligový rekord. Základní hrací doba ani prodloužení vítěze nepřinesly, a tak se šlo do nájezdů. A v nich to vypadalo, jako kdyby ten druhý bod ani nikdo nechtěl. Jelo se totiž třináct sérií a dvacet šest nájezdů. Díky tomuto počinu stanovily týmy nový extraligový rekord.

Nejvyšší návštěva! Tu zapsala Sparta. Do O2 areny přišlo na speciální zápas proti Mladé Boleslavi 15 147 diváků, tedy nejvyšší návštěva sezony. Dohromady byla ligová návštěvnost 48 260, což pro změnu znamená, že 40. kolo je zatím nejnavštěvovanějším kolem letošní základní části.

Překvapivý nepřítel. Na první pohled byste to asi neřekli. Ale když hraje Třinec s Českými Budějovicemi, přichází trápení. Oceláři proti Motoru v neděli prohráli páté utkání v řadě (do rozhodnutí).

Plné píšťalky práce. Utkání Olomouce proti Plzni bylo plné emocí. Rozhodčí rozdali hned sto trestných minut! Kontroverzní zápas má i dohru – olomoucký Michal Kunc po zákroku Marka Baránka musel na operaci a s velkou pravděpodobností má po sezoně, tamní vedení pak oznámilo vetaci hlavního arbitra Romana Mrkvy.

Probuzený Paulovič. Dlouho se pardubický útočník Matej Paulovič střelecky trápil. Jeho poslední branka se datovala na začátek listopadu. Minulý týden se ale probudil. Teď vstřelil gól ve třech po sobě jdoucích zápasech, proti Kladnu se prosadil dokonce dvakrát. Během tří kol tak skóroval víckrát než za celý zbytek sezony.

První lajna, jak se patří. Tomu se říká spolehlivá první lajna. Karlovy Vary dokázaly přestřílet Kometu, velkou zásluhu na tom měl první útok. Všichni tři útočníci se totiž třikrát bodově prosadili. Ondřej Beránek zazářil hattrickem, tři asistence si připsal Jiří Černoch a bilanci 1+2 zapsal Petr Koblasa

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz