Hokej v číslech: Maratónec Kubát i nepřesný Mountfield. Co ukázalo první kolo?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Nová sezóna TELH nabízí opět spoustu příležitostí pro zajímavé statistiky a čísla. Proto už vám po prvním kole přinášíme díl Hokeje v číslech, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jací hráči si před úvodními zápasy přesně nastavili mušky, jaké týmy se v koncovce naopak trápily nebo kdo řádil na vhazování.

Nový fanshop

Bezchybný Kindl
Šestadvacetiletý útočník Plzně Denis Kindl prožil vstup do sezóny, jaký by si přál každý hráč. Přestože proti Liberci nenastoupil ani do devíti minut (8:56), stihl dvěma góly přispět k výhře 4:0. Stačily mu na to dvě střely, takže si po prvním kole drží 100% úspěšnost! O pozici nejlepšího střelce se dělí společně s olomouckým Zbyňkem Irglem a brněnským Lukášem Nahodilem.

Půlka zápasu na ledě? Kubát se téměř nezastavil
Nejvíce času na ledě strávil v prvním kole litvínovský obránce Karel Kubát, který proti Mladé Boleslavi zaznamenal za 27 střídání 30 minut. To znamená, že průměrně strávil na ledě za jedno střídání přes 66 sekund, naopak brněnský zadák Michal Gulaši, jenž má za sebou nejvíce střídání – 31 – strávil v průměru na ledě jen 40 sekund.

Kdo vládl na vhazování?
Mezi hráči s minimálně 10 vhazováními vládli útočník Ocelářů Marek Viedenský, jenž urval 16 z 20 buly (80 %), v trojici nejlepších ho doplnili olomoucký Jan Knotek (72,22 %, 13 z 18) a sparťan Lukáš Klimek (68,75 %, 11 z 16).

Foto: Antonín Vydra

Nepřesná koncovka
Hradec Králové i Pardubice doplatily na koncovku. Zatímco Dynamo proměnilo alespoň jednu ze 45 střel v zápase proti Vítkovicím (2,1% úspěšnost), Mountfield nedostal za sparťanského brankáře Matěje Machovského (na fotce) ani jeden ze 47 pokusů na branku. Obě mužstva svého protivníka přestřílela a se 63 % vedou v poměru vyslaných a obdržených střel. Na špici jsou i v počtu všech vyslaných střeleckých pokusů (Corsi) – Hradec jich má 69, Pardubice 65, nicméně Východočeši jich o 17 více inkasovali (57 oproti 38).

Bloky, bloky, bloky
Vítkovice sice zaostávaly proti Pardubicím v počtu střel i střeleckých pokusů, ale výrazně se ukázaly v blokování. Jejich hráči zastavili celkem 18 střeleckých pokusů Dynama. Lépe na tom v úvodním kole byl s 19 zblokovanými pokusy pouze Chomutov.

Litvínov přežil boleslavskou zkoušku
Litvínov bude muset ještě zabrat. V úvodním zápase sice ukradl tři body na ledě Mladé Boleslavi, ale statistiky pro svěřence kouče Razýma rozhodně nehovoří. S 38 % v poměru střel na branku (20:32) i s 37,66 % v Corsi (29:48) okupují předposlední místa obou tabulek a vysoká 20% úspěšnost střelby s podprůměrnou 90,6% úspěšností zákroků naznačují, že Severočeši mají do nedělního utkání proti Zlínu co zlepšovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz