Hokej v číslech: Mueller nebo Pavlát. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Než zamíří Tipsport extraliga do finiše základní části, je čas na další díl pravidelné rubriky TOP 5 hráčů týdne. Nyní jsme do výběru nejlepších pěti hokejistů vybrali dva útočníky, dva gólmany a jednoho obránce.

Aplikace Tipsport extraligy

Filip Král (O, HC Kometa Brno)

Jediným bekem v tomto výběru je Filip Král z Komety. Velikou konkurenci mu byl Aaron Irving z Litvínova, který nasázel hned čtyři branky, ovšem při rovnoměrném počtu hráčů s ním na ledě byla Verva drtivě přehrávána. To byl důvod, proč jsme nakonec zvolili zadáka z Brna, který nasbíral tři body a při hře 5 proti 5 vykázal pozitivní hodnotu 63,5 % v poměru očekávaných gólů pro a proti.

Jan Lukáš (B, HC Olomouc)

Velmi povedený týden má za sebou Jan Lukáš, který odchytal dvě utkání. Zatímco nejprve proti Litvínovu inkasoval dvakrát, v následném utkání proti Českým Budějovicím už pouze jednou a pomohl Olomouci k zisku tří bodů. Celkově chytil 3,48 gólů nad očekávaní, což je vynikající hodnota!

František Lukeš (Ú, HC Verva Litvínov)

František Lukeš i ve svém věku opět dokázal, proč patří mezi nejdůležitější hráče Vervy. Ve třech utkáních nasbíral hned pět bodů, a výrazně se tak podílel na vynikajícím týdnu Litvínova, který vyhrál všechny tři zápasy. Svým spoluhráčům připravil hned deset šancí. Při hře pět proti pěti pak s ním na ledě Verva své soupeře ve většině času přehrála.

Peter Mueller (Ú, HC Kometa Brno)

Opět a zase. V uplynulých dnech toho bylo (a zaslouženě) o Peterovi Muellerovi napsáno už mnoho. Lídr kanadského bodování extraligy má za sebou další vydařený týden, když v každém ze tří utkání nasbíral po jednom gólů a jedné asistenci. Neuvěřitelná forma! A co víc? Hodnota 70,9 % v poměru očekávaných gólů pro a proti jen potvrzuje skutečně velkou dominanci Komety s Muellerem na ledě!

Dominik Pavlát (B, HC Škoda Plzeň)

21letý gólman Plzně dostal důvěru ve dvou utkáních a svým trenérům se odvděčil na výbornou! Pochytal hned 96,4 % všech střel a především chytil hned 3,51 gólů nad očekávání! Šlo o nejlepší hodnotu mezi všemi brankáři ligy v uplynulých sedmi dnech. Velkou měrou se tak Pavlát zasloužil o zisk tří bodů proti Vítkovicím a jednoho bodu v Liberci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz