Hokej v číslech: nelichotivá série Komety a milník střelce Růžičky

Martin Růžička | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Extraliga je zpátky se vší parádou. Na povedené páteční kolo navázalo tradičně nedělní, které nabídlo spoustu zajímavého. Co ze světa čísel upoutalo?

Pan střelec. Nelze nezmínit Martina Růžičku. Ten je dlouholetou stálicí v sestavě Třince – a také záruka gólů. V neděli dal svůj třístý v dresu Ocelářů, což je famózní počin. Ostatně, je teprve třetím borcem, kterému se to v samostatné české lize povedlo. Kromě gólu ve šlágru proti Spartě zaznamenal také asistenci ke klíčovému vyrovnávacímu gólu těsně před koncem.

Kaše na druhou. Fanoušci Litvínova měli před sezonou velká očekávání. Jak by také ne, do dresu Vervy se měla obléct bratrská dvojice David a Ondřej Kašovi. V prvním utkání sezony na ledě favorita z Pardubic z toho sice nic nebylo, ale v domácí premiéře? David dvě branky, Ondřej gól a asistence. Hádáte správně, u jedné branky svítí body u obou z nich.

Posila Kubík. České Budějovice potřebovaly v létě osvěžit i vylepšit útočnou vozbu. Jednou z nových tváří se stal Adam Kubík, který se v posledních ročnících prezentoval velmi dobře v dresu Kladna. Start do angažmá na jihu Čech mu zatím vychází. Na ledě Sparty se uvedl asistencí, doma proti Olomouci dal dva góly, a to včetně vítězného.

HH – hattrickový hrdina. Tím se stal hradecký Oliver Okuliar. Ten hned po minutě a deseti vteřinách zápasu proti Liberci skóroval. O tři minuty později měl šanci dát další gól, jel totiž trestné střílení. To sice neproměnil, ale litovat nemusel. Dal totiž další dvě branky a rozhodl o třech bodech pro Mountfield.

Nájezdovaná. V utkání, které se hrálo v Hradci Králové, ještě zůstaneme, protože Okuliar nebyl sám, kdo jel trestné střílení. Dvakrát se přidal i střelec hostů Oscar Flynn, jenž zapsal padesátiprocentní úspěšnost. Podle účtu TELH stats na platformě X to bylo popáté, co v historii samostatné ligy nařídili rozhodčí tři trestná střílení v jednom utkání základní části.

Nulová Kometa. Stále je začátek sezony a na paniku je brzo, ale tohle je pro Kometu prostě propadák. Ve dvou zápasech nevstřelila ani gól. Brňané se tím, bohužel pro ně, zapisují do historie. Je na třetím místě v sérii minut bez branky na startu sezony. „Dohnat“ může Liberec (128 minut) a Havířov (167 minut).

Přesilovky? Ano, prosím! Vítkovice se po neúspěchu v prvním zápase chtěly zvednout, nicméně jet na led Mladé Boleslavi není nikdy lehké. A vlastně se o tom i přesvědčily, nedaly totiž ani jeden gól z „normální“ hry. Místo toho přišel jeden do prázdné brány a hned tři z přesilovky. Mimochodem, hattrick zapsal Peter Mueller.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz