Hokej v číslech: Nouza je zpátky ve špičkové formě

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Tomáš Nouza se po loňské sezoně, kdy, ať kdyžtak odpustí, už působil trošku vyčpělým dojmem, vrátil do parádní formy. Když byste o něm řekli, že je zatím nejužitečnějším útočníkem v Chance lize, asi byste si to obhájili.

O Kapku lepší hokej

Nejprve se podíváme na základní statistiky: Nouza dal v šesti zápasech dva góly, u šesti potom asistoval. Je tak nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí, které má zatím neutrální bilanci výher (3) a porážek (3).

Zajímavé je, i když ne až tak překvapivé, že první útok Stadionu ve složení Tomáš Nouza–Ondřej Chrtek–Martin Heřman už dal dohromady devět branek, to je 47 % všech gólů Vrchlabí.

Jejich vliv na výkony je stěžejní.  

Svědčí o tom i Nouzovo Corsi. Když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, Vrchlabí mělo 68 střeleckých pokusů, kdežto soupeř jen 66. Ostatní lajny jsou přitom pod střeleckým tlakem soupeře.

Nouza vždycky býval hlavně vyhlášený kanonýr, ve Vrchlabí má ale roli nahrávače. Rozhodně mohl mít víc bodů než osm, spoluhráčům připravil spoustu dalších gólovek.

Neznamená to ale, že by Nouza sám málo střílel. Naopak. V šesti zápasech vystřelil na branku hned 21x, nejvíc z vrchlabských hráčů. 

Nouza byl v rovnovážném stavu u sedmi vstřelených a u sedmi obdržených branek. Jak si vedl v nestandardním počtu hráčů?

V přesilovkách dal oba svoje góly. Rozhodně je tam ale prostor ke zlepšení: Vrchlabí má zatím pouze 12% úspěšnost početních výhod.

Nouza je zároveň enormně vytížený v oslabení. A tam už patří krkonošský celek mezi špičku: ubránil 87 % soupeřových přesilovek.

Nouza za zápas průměrně odehraje 20 minut a 58 vteřin. Z toho je jasné, jakou pozici v týmu má. A zatím se za důvěru odvděčuje parádními výkony.

A také disciplinovaností, dosud si totiž neodseděl ani jednu trestnou minutu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz