Hokej v číslech: Okuliarův kulomet, obětaví Oceláři i sparťani na trestné

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradečtí hokejisté zasypali padesáti střelami plzeňského brankáře Milana Kloučka. Svoji obětavou hru předvedli Oceláři v čele s Jakubem Jeřábkem a skvělým postřehem zaujali zase liberečtí centři. Co dalšího nabídlo z pohledu čísel 51. kolo Tipsport extraligy?

Okuliar vůdcem hradecké aktivity. Hradecký sniper Oliver Okuliar patří mezi nejčastěji střílející hráče, což potvrdil i v utkání s Plzní. Slovenský útočník prověřil Milana Kloučka hned dvanáctkrát! Pozadu ale nezůstali ani jeho spoluhráči a celkem tak Okuliarův tým vyslal na soupeřovu klec padesát střel.

Tygři vládli na buly. Liberečtí hokejisté sice body nevybojovali, ale na vhazování byli jasně lepší. Všichni centři Bílých Tygrů měli úspěšnost nad 50 %, Michal Bulíř dokonce neuspěl jen ve dvou ze dvanácti případů (83% úspěšnost) a celkově Liberečtí Brno na buly přehráli poměrem 44:24.

Sparťané byli na trestné jako doma. Pražanům se utkání s trápící se Energií nepovedlo a jedním z důvodů neúspěchu byla špatná disciplinovanost. Sparťané obdrželi hned deset dvouminutových trestů, byli nejvylučovanějším týmem a Karlovy Vary jejich nekázeň dokázaly třikrát potrestat.

Růžička postavil zeď. Třinecký Martin Růžička září v útoku, jeho mladoboleslavský jmenovec Jan nyní exceluje v bráně. Proti Olomouci nepustil za svá záda ani jednu ze 25 střel a z posledních pěti utkání potřetí vychytal čisté konto. Ani to však Bruslařům na play off nakonec nestačí.

Jeřábek nejvytíženějším hráčem. Třinecký obránce Jakub Jeřábek utkání nedohrál a led v 64. minutě opouštěl v bolestech na nosítkách. Předtím však stihl odehrát téměř pět minut při přesilovce, další čtyři minuty a 19 sekund strávil na ledě při oslabení a celkem se jeho ice time vyšplhal až na 27 minut a 30 sekund.

Obětaví Oceláři. Třinečtí hokejisté zvládli náročný duel s Pardubicemi úspěšně, i přestože ztratili tříbrankový náskok. Dva body proti lídrovi vybojovali především svojí obětavou hrou, když zblokovali rovných 37 střel! Specialistu na blokování Richarda Nedomlela tentokrát s osmi bloky předčil Jakub Jeřábek.

Povedený večer pro kladenského mladíka. Dvacetiletý útočník Štěpán Vimmer se potřinácté dostal do sestavy Rytířů a proti Motoru zaznamenal svoje první dva extraligové body (0+2). Byl také jedním z pěti kladenských hráčů, kteří v tabulce +/- neměli po utkání zápornou hodnotu. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz