Hokej v číslech: Pět adeptů na nejlepšího kanonýra Chance ligy

Do konce základní části zbývá v Chance lize jedenáct kol. O korunu krále střelců stále bojuje početná skupinka hráčů, která pětice z nich má ale na prestižní ocenění největší šanci?

Hlavní favorit – Lukáš Žálčík

Žálčík v posledních šesti zápasech skóroval pouze jednou, souboj o titul nejlepšího střelce se tedy zdramatizoval. Tak či tak, Žálčík má u Draků dominantní roli, a dá se proto očekávat, že v následujících zápasech o záchranu to vezme na sebe a jeho už teď enormní ice time (21:30 TOI/GP) ještě vzroste. Pro Žálčíka by šlo o první střeleckou trofej v lize, doteď mu – mnohdy těsně – unikala.

Počet zápasů: 39
Počet gólů: 23
Góly za 60 minut hry: 1,65

Takhle pálí nejlepší střelec ligy. Žálčík zase rozhodl

Největší vyzyvatel – Martin Dočekal

V hokejových učebnicích by mohl být názorným příkladem toho, kdo se označuje jako rozdílový hráč. Dočekal působí na ledě dominantně, má ohromnou sílu, těžko se odstavuje od puku a je velmi pohotový při koncovce. Má výrazný podíl na tom, že Třebíč aktuálně vede ligovou tabulku. On sám pak bojuje o obě nejprestižnější individuální trofeje: je druhý v kanadském bodování i pořadí střelců.

Počet zápasů: 41
Počet gólů: 20
Góly za 60 minut hry: 1,31

Střelec v TOP formě – Lukáš Žejdl

Slavia má nyní nejlepší formu v lize, předvádí strhující stíhací jízdu a ve zbývajících kolech bude útočit na přímý postup do čtvrtfinále play off. Po bídném začátku se do pohody dostal i zkušený Lukáš Žejdl – v posledních sedmi kolech si vylepšil statistiky hned o osm gólů.

Počet zápasů: 39
Počet gólů: 17
Góly za 60 minut hry: 1,38

Černý kůň – David Ostřížek

Z pětice hráčů v tomto článku je Ostřížek nejefektivnější – dává 1,68 gólu za 60 minut. Vinou zranění ale vynechal deset utkání a dohnat Žálčíka už nejspíš bude nad jeho síly. Každopádně... Ostřížek dal letos už dva hattricky, takže ještě jeden takový a bude na dostřel. Teď je ovšem z formy: v novém roce se zmohl na jediný gól.

Počet zápasů: 31
Počet gólů: 16
Góly za 60 minut hry: 1,68

Tradiční adept – Luboš Rob

Rob se stal nejlepším kanonýrem první ligy v sezoně 2018/2019. O trofej do posledních chvil bojoval i loni, tehdy však doplatil na mizerné statistiky z přesilovek. Teď už v početní výhodě sbírá bodů mraky a z boje o korunu krále střelců ještě nevypadl.

Počet zápasů: 41
Počet gólů: 17
Góly za 60 minut hry: 1,46

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz