Hokej v číslech: Plzeňský gang Kindlů. Jak spolu hrají bratři v modrobílé?

Bratři Jakub a Denis Kindlové, jeden obránce, druhý útočník, oba ale oblékají stejný dres s vyobrazením indiána na hrudi. Jak se daří této bratrské dvojici spolu na ledě i bez sebe?

Nový fanshop

Ač spolu jako malí vyrůstali a jsou jedna rodina, na ledě tráví majoritní část hry rozděleni. Za všech situací se totiž po kluzišti proháněli oba zároveň dohromady jen 79:33 minut, v přepočtu tedy jen 18,35 % celkového herního přídělu Denise a pouze 14,83 % v případě Jakuba.

A jelikož takřka veškerý tento čas po svém boku odehráli bratři Kindlové za stavu pět na pět, budeme ve všech následujících statistikách zohledňovat pouze tuto početní situaci, není-li uvedeno jinak.

Nejprve se podíváme na útočnou produkci plzeňského klanu. Tentokrát ještě za všech rozložení sil na ledě spolu tento tandem nasbíral dohromady šest bodů, Denis k tomuto číslu přispěl třemi góly, Jakub pak stejným počtem nahrávek. Vzhledem k malému času, kteří tito dva strávili ve hře společně, to je poměrně slušné číslo. Toto tvrzení nám potvrdí přepočet kanadských bodů na šedesát minut, pro oba shodně 2,26.

Z tohoto spojení, co se produkce týče, vytěží více Kindl starší, jelikož Jakub bez svého bratra dokáže za výše zmíněný časový úsek nasbírat jen 0,92 bodu a spolupráce s Denisem je pro něj z pravidelných "linemates" druhá nejvýnosnější, těsně za kombinací s Petrem Strakou.

Pro Denise zase spočívá přínos této spolupráce zejména v zápise o utkání méně viditelných aspektech útočení, střelách a přihrávkách na nich. S bratrem na ledě za stavu pět na pět totiž dokáže za 60 minut vyslat na soupeře 19,94 střeleckých pokusů, o neuvěřitelných 67 % více než bez něj. Mladšímu Kindlovi vyskočí v této kombinaci nejen kvantita, ale i kvalita střel, do sítě totiž dostane rovných 25 % svých střel na branku oproti "pouhým" 10,62 % bez svého sourozence.

A třetí výrazné zlepšení ofenzivní činnosti vykazuje Denis Kindl v nahrávkách na střely, kterých bez bratra stihne za šedesátiminutovku 5,05, s ním však 8,31, tedy o 65 % víc.  To pak hezky koresponduje s výrazným zvýšením Jakubovy střelecké aktivity, která vyskočí o skvělých 82 % na 20,77 individuálního Corsi/60.

Nesmíme však zapomínat ani na defenzivní stránku spolupráce – a ta už zase tak slavná není. Zatímco u Jakuba vidíme v klíčových aspektech střídavé zlepšení i zhoršení výkonnosti, Denis ve většině těchto ohledů hraje s bratrem na ledě hůře.

Nejprve však ty dobré zprávy. Oba Kindlové předvádí výrazně kvalitnější hokej, když přijde na bránění střeleckých pokusů soupeře: Jakub dokáže oproti hře bez mladšího sourozence připravit protihráče o 5,47 projektilů za šedesát minut, Denis dokonce o 9,43.

Staršímu z bratrské dvojice navíc vyskočí počet zblokovaných střel za 60 minut z 2,51 na 3,32 a podíl vstřelených branek týmu dokonce z 52 % na 66,67 %, to je však ale už primárně zásluha útočných výhod této spolupráce.

Ovšem Denis už ani taková zlepšení v defenzívě nezaznamenává, naopak. Soupeř si totiž může dovolit při kombinaci Kindl + Kindl vypálit ze slotu, nejlepšího a nejnebezpečnějšího prostoru pro střelu, během šedesáti minut 19,94 kotoučů, zatímco se samotným Denisem na ledě projektilů už jen 18,18. Aby taky ne, když do předbrankového prostoru vyšle za onu časovou periodu 12,46 přihrávek, o ohromných 157 % více, než když Kindl mladší operuje sám.

Sečteno podtrženo

Když hrají Jakub a Denis Kindlové spolu, vytváří velmi dobrý útočný tandem, který dokáže generovat s větší kadencí kvalitnější střely i přihrávky na ně. Nicméně na své spolupráci v obranném pásmu mohou ještě pracovat, ačkoliv ve finále dovolí oba pospolu soupeři výrazně méně střeleckých pokusů než odděleně, jsou tato ohrožení branky nebezpečnější.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz