Hokej v číslech: Pozor na ně! Kterým mladíkům se výrazně daří?

Adam Najman. | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V českém hokejovém rybníčku je to častá otázka. Proč nehraje více mladých? Odpovědi necháme na experty, my se dnes podíváme na to, kterým mladým borcům (do 24 let) se v současném extraligovém ročníku daří nejvíce.

10. Petr CHLÁN (HC VÍTKOVICE RIDERA)

33 zápasů, 7+4, 13:48 TOI/GP

Vítkovice budou na třiadvacetiletého útočníka spoléhat i do budoucna. Důkazem budiž nová smlouva, kterou Chlán podepsal už na začátku prosince. Chlán se přes druholigové štace probil až do nabitého týmu Vítkovic, kde se mu zatím daří. Už teď má více bodů než za celou minulou sezonu.

9. Michal KUNC (HC Olomouc)

30 zápasů, 3+9, 15:50 TOI/GP

Poctivý útočník, jehož práci si v Olomouci nemohou vynachválit. Postupně se stává důležitým článkem týmu, což dokazuje i rostoucí počet minut na ledě. Po Vánocích nešel jeho čas pod deset minut. To, jak nepříjemný pro soupeře je, dokazuje i velmi solidní skóre v Radegast Indexu, které činí 43. 

8. Jan BAMBULA (HC Olomouc)

33 zápasů, 7+7, 16:29 TOI/GP

Druhý ze tří zástupců Mory v elitní desítce. Bambula už je v lize poměrně stálicí, hraje už svou třetí plnou sezonu a zatím plní očekávání. Už teď si stanovil osobní maxima v gólech i bodech, je právoplatným členem první formace. 

7. Martin FAŠKO-RUDÁŠ (Bílí Tygři Liberec)

35 zápasů, 8+7, 16:05 TOI/GP

V sezoně měl liberecký útočník několik hlušších období, ale v poslední době se mu opravdu daří. Nejvíce zaujal před pár dny, kdy třemi asistencemi pomohl sejmout Spartu. Hrává pravidelně a pomalu se stává pevnou součástí sestavy Liberce.

6. Petr FRIDRICH (HC VÍTKOVICE RIDERA)

35 zápasů, 8+8, 15:36 TOI/GP

Jestli před sezonou stála před někým velká očekávání, bylo to před Petrem Fridrichem. V minulém ročníku hodně zaujal, byl z toho i debut v reprezentaci. V té současné to má v extrémně nabité ofenzivě Vítkovic těžší, body sbírají jiní, ale rozhodně nezaostává. Produkce téměř půl bodu na zápas není vůbec špatná.

5. Jakub NAVRÁTIL (HC Olomouc)

36 zápasů, 9+9, 14:36 TOI/GP

Vlastně podobný příběh jako Fridrich. Navrátil se naplno usadil v útoku Olomouce a patří mezi klíčové prvky. Důkazem budiž nejen kopa bodů, ale například i tři vítězné branky, což je v kádru Mory druhý nejvyšší počet. Z Navrátila roste velký hráč.

4. Oliver OKULIAR (Mountfield HK)

32 zápasů, 11+12, 16:54 TOI/GP

Prosincový fantom. Okuliar ovládnul poslední měsíc v kalendářním roce. Dohromady v prosinci vstřelil pět branek, což výrazně pomohlo i celkovým statistikám. Je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, což je ve dvaadvaceti skvělý počin. 

3. Kryštof HRABÍK (HC Škoda Plzeň)

35 zápasů, 8+16, 19:48 TOI/GP

Ze zámoří přicházel s kaňkou v podobě rasistického konfliktu. Plzeň na sebe vzala risk a teď si může mnout ruce. Hrabík se v útoku Indiánů usadil nebývale rychle a jeho produktivita je klíčem k úspěchu. Je nejlepším nahrávačem týmu. Co ho ale poněkud sráží, to je čas strávený na trestné lavici. 45 minut je prostě moc.

2. Oscar FLYNN (Bílí Tygři Liberec)

35 zápasů, 13+11, 14:08 TOI/GP 

Minulá sezona rozházená mezi Mladou Boleslaví a Zlínem, ta současná je konstantně v dresu Liberce. A konstantně dobrá! Flynn předvádí dlouhodobě dobré výkony, které se odráží i na jeho produktivitě. Z naší desítky je jednoznačně nejlepším střelcem. Tomu pomohla i nedávná forma. Posledních devět zápasů = devět branek!

1. Adam NAJMAN (Bílí Tygři Liberec)

35 zápasů, 9+16, 16:38 TOI/GP 

Už v minulé sezoně pořádně vystrkoval růžky, v této se je ani nesnaží schovávat. Najman hraje opravdu výborně. Společně s Birnerem je nejproduktivnějším borcem Liberce a pomalu se stává hráčem, kolem kterého se bude tým stavět. Ne nadarmo přišla v této sezoně i pozvánka od Kariho Jalonena. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz