Hokej v číslech: Přání a předsevzetí klubů do roku 2021

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Nejen pomocí statistik se podíváme na to, co by si prvoligové týmy přály přenést do nového roku. A co by naopak v roce 2021 chtěly zlepšit.

O Kapku lepší hokej

Rytíři Kladno

Přání: Ať si Rostislav Marosz přenese svoji formu z extraligy i do Kladna. Na hostování v nejvyšší soutěži totiž válel a byl druhým nejproduktivnějším hráčem Vítkovic. K Rytířům se vrátí už na začátku ledna.

Předsevzetí: Být disciplinovanější! 266 trestných minut, které už Kladno muselo odsedět, je nejvíc v lize.

HC ZUBR Přerov

Přání: Ať je post brankáře týmovou předností i po odchodu Ondřeje Kacetla. Zatím mají Zubři nejvyšší úspěšnost zákroků v Chance lize (92,90 %).

Předsevzetí: Najít optimální sestavu. Po přesunu Ondřeje Kacetla do Třince visí ve vzduchu další odchody: jak to bude s Radkem Kučeříkem po MSJ? A co Martin Ryšavý? Navíc pořád je možné, že sezonu v Přerově nedohrají zkušení Jakub Svoboda s Josefem Hrabelem. Na druhou stranu se snad brzy z marodky vrátí třeba Lukáš Forman nebo Jiří Goiš.

VHK ROBE Vsetín

Přání: Přestože na Lapač nemohou fanoušci, pořád se tam soupeřům vyhrává těžce. Vsetín doma získal 20 bodů ze 24 možných.

Předsevzetí: No, to je ta druhá strana mince. Vsetín se prostě musí zlepšit venku, kde letos vyhrál jen dvakrát za osm utkání.

AZ Heimstaden Havířov

Přání: Radek Prokeš by byl opožděným vánočním dárkem. V Českých Budějovicích pořád nemá úplně výraznou roli, co kdyby se vrátil do Havířova? Když za AZet třikrát nastoupil, získal sedm bodů. Jeho vliv na hru byl ohromný.

Předsevzetí: Tohle předsevzetí si dávají v Havířově často, ale zatím se míjí účinkem – AZet vyhraje jen 42,64 % vhazování. Hůř je na tom pouze Kadaň.

Foto: Vít Káňa, hc-havirov.cz

HC Stadion Litoměřice

Přání: Kéž by vydržela úspěšnost přesilovek. Stadion je v nich nejlepší v lize (25,58 %).

Předsevzetí: Zlepšit obranu a zvýšit úspěšnost zákroků – litoměřičtí brankáři zatím mají nejnižší úspěšnost v lize (86,90 %).

HC Slavia Praha

Přání: Udržet venkovní bilanci: sešívaní na stadionech soupeřů vyhráli pět ze sedmi utkání.

Předsevzetí: Zapracovat na přesilovkách. Když máte v týmu Petra Vampolu, Petra Kafku, Jana Nováka nebo Jaroslava Bednáře, prostě nemůžete mít úspěšnost jen 13,16 %.

HC RT TORAX Poruba

Přání: Ať vydrží disciplinovanost. Poruba od rozhodčích dostala jen 142 trestných minut, to je nejméně v lize. 

Předsevzetí: Poruba dá každých šedesát minut 3,0 branek. To je až desátá nejvyšší hodnota v lize. Musí se najít někdo, kdo to vezme na sebe. V útoku zatím chybí rozdíloví hráči.

HC Dukla Jihlava

Přání: Jihlava by si do nového roku ráda přenesla střeleckou převahu. Za zápas na branku soupeře vystřelí 34x, kdežto na gólmany Jihlavy letí v průměru jen 25 střel. 

Předsevzetí: Když hrála Jihlava přesilovku, nečekaně od soupeře dostala hned šest gólů. Takže v roce 2021 dávejte pozor na zadní vrátka!

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

SK Horácká Slavia Třebíč

Přání: Ať to Ladislavu Bittnerovi lepí i v roce 2021. Ve třinácti zápasech dal devět gólů a patří k aspirantům na korunu pro krále střelců.

Předsevzetí: Už nikdy nic nenahrávat v kabině! 

HC Frýdek-Místek

Přání: Ať pomůže změna trenéra. Frýdek-Místek musí napravit skoro všechno: je až čtrnáctý v tabulce, co se týče papírových kvalit by měl přitom hrát špičku.

Předsevzetí: Speciálně pro obránce – nějaký gól by se od vás taky hodil. Za Frýdek-Místek v této sezoně skórovali pouze útočníci! Přitom mají rysi v kádru obávané střelce od modré čáry Patrika Husáka nebo Ondřeje Hrachovského

LHK Jestřábi Prostějov

Přání: I po odchodech Marka Račuka, Tomáše Nouzy nebo Tomáše Divíška zůstává nejsilnější stránkou Jestřábů jejich ofenziva. Letos dávají 3,31 gólu za 60 minut (6. v lize). Důležité také je, že Prostějov našel hned tři spolehlivé střelce: Petra Mrázka (8g), Lukáše Žálčíka (8) a Petra Chlána (7). 

Předsevzetí: Nezaspat. Prostějov jen v pěti utkáních z šestnácti dal gól jako první. Není příjemné otáčet zápas co zápas nepříznivé skóre.

HC Benátky nad Jizerou

Přání: Jo, jasně, daří se jim v extralize, všichni jim to přejeme, ale nešlo by, že by se zase vrátili Matěj Pekař s Kryštofem Hrabíkem?

Předsevzetí: Najít nové lídry. Reálnější totiž je, že si Pekař s Hrabíkem za Benátky už moc nezahrají. V extralize je aktuálně vytížený i Daniel Špaček. Další výkonnostní skok proto musí udělat třeba Sebastian Čederle nebo Petr Wiencek, dovednosti na to mají.

Foto: Martin Voltr

HC Slovan Ústí nad Labem

Přání: Ať mladý brankář Petr Hamalčík pokračuje v dosavadních výkonech. Jeho statistiky jsou zatím parádní: úspěšnost zákroků si drží na 92,46 % a průměr inkasovaných branek stlačil na 2,32.

Předsevzetí: Lépe mířit. Ústečtí hokejisté totiž promění v gól jen 6,80 % svých střel. To je nejhorší hodnota v Chance lize.

SK Trhači Kadaň

Přání: Ať se rok 2021 zapíše do historie jako rok, kdy se podařilo naklonovat člověka. Kadani by se totiž hodilo, kdyby si mohla naklonovat Romana Chloubu. To je hokejista, který v podstatě sám táhne celý útok.

Předsevzetí: Zabrat v defenzivě. Kadaň nemá špatného brankáře, po příchodu Karla Kubáta má i solidní obranu, jenže... Dostává 5,23 gólu za 60 minut. To je s obrovskou propastí nejhorší hodnota v lize.

HC Baník Sokolov

Přání: Ať vydrží gólové hody. Sokolov dá každých 60 minut 3,64 gólu. Víc branek střílí jen Kladno.

Předsevzetí: Sokolovu by se přesto hodilo – i vzhledem k tomu, že těžko odhadovat, jak to bude dál s Michalem Gutem – kdyby se rozstřílel ještě David Tůma. Hraje dobře, to ano, v deseti zápasech dal ale jedinou branku.

HC Stadion Vrchlabí

Přání: Oslabení jsou doménou Vrchlabí – ubrání hned 89,47 % soupeřových přesilovek. Krkonošský celek je v tomto ohledu jasně nejlepší v Chance lize.

Předsevzetí: Oslabení je sice přednost, ale zas to není potřeba přehánět. Vrchlabí dostalo už 90 dvouminutových trestů, hůř je na tom pouze Kladno.

Foto: Martin Voltr

SC Kolín

Přání: Ať první lajna dál dominuje. David Šafránek (9+9), Václav Jankovský (6+11) a Zdeněk Král (3+14) si hokej neskutečně užívají.

Předsevzetí: Zlepšit přesilovky! Zatím jsou v nich Kozlové nejhorší v lize (9,09 %). Snad pomůže uzdravení Jana Veselého.

Draci Pars Šumperk

Přání: Šumperk patří k nejméně trestaným týmům v lize. To je pro zlepšené výkony v dalších týdnech důležitým předpokladem. Draci si nemůžou dovolit hrát v početní nevýhodě, jinak by mohli být ještě větším otloukánkem.

Předsevzetí: Dřít! Už před sezonou se vědělo, že Šumperk má kádr, s kterým asi díru do světa neudělá. Ale holt, když nemá v kádru zkušená jména, je potřeba, aby tým držel za jeden provaz, makal v každém střídání a nic nevypustil. Ostatní soupeře nemůže přehrát hokejovostí, ale jedině a pouze extrémní bojovností. A i tenhle základ v šumperské hře kolikrát chybí.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz