Hokej v číslech: Predikce zápasů 4. kola extraligy

Díky našemu modelu Game Score vám přinášíme kromě predikcí sezony i predikce jednotlivých zápasů. Právě od nich se pak odvíjela predikce na celou základní část, které jsme se věnovali v předchozích týdnech.

Fanshop národního týmu

Extraliga má za sebou kompletní třetí kolo a do hry už se dostala i Sparta. Ta si poradila s Pardubicemi a připravila je tak o první body. V rychlém tempu navíc extraliga pokračovala už včera, kdy se odehrály dvě utkání čtvrtého kola. V něm byly v našem modelu lehkými favority domácí týmy. Prostředí vlastního stadionu využila Kometa, která porazila Pardubice 3:2, naopak Plzeň s Boleslaví padla. V obou případech však šlo o velmi vyrovnané zápasy, favorit měl šance zhruba 52 %.

Dnešní kolo

Dnes tedy pokračuje kompletní 4. kolo zbývajícími pěti zápasy. Mezi nimi najdeme dvě utkání, kde je jasný favorit, a to v případě Liberce a Hradce Králové, když Karlovým Varům bude chybět potrestaný Petr Koblasa. Kromě toho nás čekají ale velmi zajímavé a vyrovnané zápasy mezi týmy podobných kvalit. Spartu čeká těžký test, když hostí Třinec, v Budějovicích se představí Olomouc s Davidem Krejčím a Zlín přivítá v důležitém zápase Vítkovice.

Naše tipy

České Budějovice (1,85)

Sázkové kanceláře i náš model se v tomto případě shodují, že lehkým favoritem jsou domácí. Model však v tomto případě vidí v Motoru o něco většího favorita a v kurzu 1,85 na výhru do rozhodnutí tak je v tomto utkání hodnota.

Vítkovice (1,91)

V utkání Zlína a Vítkovic je jednoduchá rovnice. Pokud domácím Beranům bude opět chybět největší hvězda v podobě Antonína Honejska, jsou Vítkovice favoritem s šancí 53,5 %, což by znamenalo, že aktuální kurz se jeví jako výhodný. Pokud však Honejsek nastoupí, klesají šance na výhru hostů o dvě procenta.

Třinec (2,19)

Stejně jako v případě zápasu Zlína s Vítkovicemi i zde je výhodnost sázky podmíněna sestavou. Pokud se v brankovišti domácích představí Alexander Salák, dostává se tento kurz mimo naše zorné pole. Bez něho šance Sparta klesají na 52,6 %. To stejné platí, když na druhé straně nebude k dispozici Erik Hrňa, který minulé utkání vynechal kvůli narození potomka. Ideální situace tedy nastává, když Třinec bude moci vyslat útok i s přesilovkovým specialistou a Sparta nebude mít stále k dispozici svoji jedničku.

Poznámka: Čísla v závorce za jménem týmu jsou vypsané kurzy sázkové kanceláře Tipsport na výhru daného týmu do rozhodnutí.

O modelu Game Score

Jak funguje model Game Score, si můžete přečíst zde. Před letošní sezonou doznal náš model několika změn, o kterých se můžete více dozvědět v tomto článku. Jak z něho vychází samotné predikce, je podrobněji popsáno tady.

V predikcích jednotlivých zápasů hraje hlavní roli aktuální soupiska týmu, která počítá se zraněními nebo zápasovými tresty. Tu zde zobrazuje xWin% daného týmu. Faktorem je i domácí prostředí, když během posledních tří sezony vyhrály domácí celky více než 55 % zápasů.

Šance jednotlivých týmů v zápase jsou stanoveny na základě výsledků 50 000 simulací. A právě z procentuální šance na výhru daného týmu vychází i kurz, který najdete v posledním sloupci. V minulé sezoně náš model správně určil vítěze utkání v 64 % případů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz