Hokej v číslech: Predikce zápasů 8. kola extraligy

Díky našemu modelu Game Score vám přinášíme kromě predikcí sezony i predikce jednotlivých zápasů. Právě od nich se pak odvíjí predikce na celou základní část.

Fanshop národního týmu

V kompletním 7. kole, které se odehrálo ve čtvrtek a v pátek, zvítězilo dle našeho modelu hned pět favoritů ze sedmi. Jedním z nich byl Třinec, který v sezoně prohrál už podruhé zápas, v němž měl šanci na výhru větší než 60 %, když tentokrát padl proti Kladnu po samostatných nájezdech. Domácí prostředí pak v duelu s Kometou Brno nevyužila Plzeň. Roli největších favoritů kola naopak potvrdily Pardubice a Mladá Boleslav, oba celky měly šance na vítězství kolem 65 %.

Dnešní kolo

Extraliga pokračuje v neděli v rychlém tempu už osmým kolem, kde se představí 12 týmů. Vítkovice s Třincem své utkání sehrají totiž až 20. října. Velice důležitý souboj čeká Kladno se Zlínem, náš model favorituje "domácí" Rytíře. Sparta pak přivítá ve velkém šlágru Kometu a s šancí větší než 60 % je velkým favoritem. V domácím prostředí pak mají solidní šance na výhry Hradec Králové a Litvínov. Nejvyrovnanější zápasy model očekává v Českých Budějovicích a Olomouci.

Naše tipy

Kometa Brno (2,93)

Kometu čeká velice těžké utkání na ledě O2 Areny, kde Sparta prohrála prozatím pouze s Třincem. Brněnští jsou však v solidní formě a po výhře nad Plzní, kde otáčeli z 0:3, určitě i pozitivně naladění. Náš model, stejně jako sázkové kanceláře věří Spartě, kurz 2,93 má ale v tomto případě solidní hodnotu.

Hradec Králové (1,87)

Ve východočeském derby je favoritem domácí Mountfield. V našem modelu pak o něco větším než u sázkových kanceláří. Oba týmy v posledních zápasech vydřely důležité výhry a jeden z nich tak na vítěznou vlnu naváže. Minule jsme navíc zmiňovali, že Hradec Králové podává v rámci pokročilých statistik velice dobré výkony, když si tvoří jedny z nejlepších šancí na skórování v extralize a pokračoval v tom i v Olomouci.

Litvínov (1,78)

Výhoda této sázky je v porovnání s modelem velmi na hraně. K tomu přijdeme, že Litvínov je miláčkem našeho modelu, v posledních zápasech se ale po slibném startu výsledkově trápí. Proti Plzni však má velmi solidní šanci vrátit se na vítěznou vlnu. K výhodnosti sázky je nicméně i tak potřeba start Denise Godly a žádná výrazná absence hráčů v poli.

Poznámka: Čísla v závorce za jménem týmu jsou vypsané kurzy sázkové kanceláře Tipsport na výhru daného týmu do rozhodnutí.

O modelu Game Score

Jak funguje model Game Score, si můžete přečíst zde. Před letošní sezonou doznal náš model několika změn, o kterých se můžete více dozvědět v tomto článku. Jak z něho vychází samotné predikce, je podrobněji popsáno tady.

V predikcích jednotlivých zápasů hraje hlavní roli aktuální soupiska týmu, která počítá se zraněními nebo zápasovými tresty. Tu zde zobrazuje xWin% daného týmu. Faktorem je i domácí prostředí, když během posledních tří sezony vyhrály domácí celky více než 55 % zápasů.

Šance jednotlivých týmů v zápase jsou stanoveny na základě výsledků 50 000 simulací. A právě z procentuální šance na výhru daného týmu vychází i kurz, který najdete v posledním sloupci. V minulé sezoně náš model správně určil vítěze utkání v 64 % případů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz