Hokej v číslech: Slavia je na dně. Co vše ji potápí?

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Očekávalo se, že mladý slávistický tým letos udělá krok vpřed a začne prohánět favority. Jenže... Stal se pravý opak, sešívaní vstup do sezony nezvládli a s jediným bodem z pěti utkání se krčí na dně tabulky. Co za tím vězí?

Nejhorší defenziva... Slavia v pěti kolech inkasovala dohromady dvaadvacetkrát, tedy v průměru 4,4x za zápas. Nepřekvapivě jde o nejhorší hodnotu v lize.

Podprůměrný Málek... Roman Málek mladší měl loni velmi slušnou sezonu a v několika jejích fázích dokonce patřil k brankářské špičce v soutěži. Teď se ale svezl s týmem (a ani on sám ho zrovna nepodržel): úspěšnost zákroků má jen 85,29 % a průměr inkasovaných branek na zápas mu vyletěl na 5,48. Z pravidelně nastupujících gólmanů v Chance lize zapsal horší čísla jenom litoměřický Lukáš Pařík.

Slabý start posil... Nedaří se ani výrazným letním posilám. Filip Eliáš (-7) s Františkem Hrdinkou (-6) měli být oporami přestavěné slávistické defenzivy, jenže... Právě oni dva jsou na tom v kolonce +/- nejhůře ze všech hráčů v lize.

Hrozivá oslabení... 75 %. Taková je aktuální (ne)úspěšnost Pražanů v oslabení, nikdo na tom není hůř. Jediné štěstí je, že Slavia je poměrně disciplinovaná a v oslabení až tak často nehraje.

Nepovedené přesilovky... Sešívaným nefunguje ani druhý speciální tým. Slavia vytěžila z dvaceti přesilovek tři góly, zarážející je ale hlavně to, že ve vlastní přesilovce sama dvakrát inkasovala. 

(Ne)efektivita... Slavia má střelecky více ze hry než soupeři (174:167 na střely), sráží ji však koncovka – v gól totiž proměnila jen 6,90 % střel (méně efektivní je pouze Frýdek-Místek).

Průžkovi start nevyšel... Loni v Šumperku se vešel do elitní desítky ligového bodování, vstup do nového angažmá v Edenu mu ovšem nevyšel: Jiří Průžek má po pěti kolech jen dva body a ve statistice +/- se propadl na -5.

Žejdl čeká na gól... Stejně jako loni i tentokrát se Lukáš Žejdl rozjíždí pomalu. Stále čeká na úvodní gól, navíc by to chtělo větší střeleckou aktivitu: ve čtyřech utkání vystřelil na branku pouze sedmkrát.

Mizerná vhazování... Slávističtí centři vyhráli jen 43,38 % buly, to také zrovna nepomáhá... Horší v této činnosti je jenom Frýdek-Místek.

Doma se musí vyhrávat... Ve vyrovnané soutěži, jakou je Chance liga, se nesmí dopustit zbytečné domácí ztráty. Pražané ovšem v Edenu vydolovali jediný bod z devíti možných...

Nepřeje ani štěstí... Takzvaný index štěstí, který sčítá úspěšnosti střelby a zákroků, se v dlouhodobém hledisku pohybuje okolo sta procent. Slavii v něm ale nyní svítí pouze 93,70 %. Z toho se dá usuzovat, že sešívaní půjdou v dalších kolech lehce nahoru, protože takhle nízké úspěšnosti střelby a zákroků by byly anomáliemi. Zásadní otázkou samozřejmě je, o kolik se jim obě hodnoty podaří vylepšit.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz