Hokej v číslech: TOP 10 statistik Milana Gulaše za uplynulou sezonu

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Na začátku sezony to vypadalo, že má namířeno na celou řadu extraligových rekordů. Milan Gulaš si nakonec „pouze” stanovil kariérní maxima v počtu gólů i bodů. Pojďte se společně s námi ohlédnout za přelomovým ročníkem plzeňského kapitána.

partneři českého hokeje

Dal nejvíce gólů, na nejvíce jich nahrál a opět ovládl kanadské bodování. Ani v letošní sezoně nebylo pochyb o tom, kdo je nejlepším hokejistou Tipsport extraligy.

Nejsou to však jen výše uvedené statistiky, jež reflektují herní schopnosti plzeňského kapitána.

Nabízíme výběr 10, které shrnují sezonu čtyřiatřicetiletého borce ↓

35 GÓLŮ... Ve druhé polovině sezony sice trochu zpomalil – v posledních 12 utkáních dal jen 3 branky –, přesto podruhé za sebou vyhrál střeleckou korunu. Zároveň se dostal na páté místo historických tabulek, o které se dělí s Petrem Tonem, jenž stejný zápis zaznamenal v sezoně 2013/14.

76 BODŮ... Po fantastickém startu do ročníku, k němuž se ještě dostaneme, měl v jednu chvíli namířeno na 129 bodů, pak trochu zpomalil, ale i tak si nakonec Gulaš vytvořil se 76 body své nové kariérní maximum. 65 z těchto bodů bylo primárních (nejlepší počin) – jednalo se tak buď o vstřelené góly, nebo primární asistence.

231 STŘEL NA BRANKU... Podruhé za sebou dokázal západočeský kanonýr ovládnout také statistiku střelby. V té si s výkonem 231 střel na branku sice o jednu oproti minulému ročníku pohoršil, pořád ale jde o třetí nejlepší počin v historii extraligy. Minimálně v první čtyřce (první, druhé a čtvrté místo) pak skončil v hlavních třech střeleckých statistikách při hře 5 na 5.

34 PŘESILOVKOVÝCH BODŮ... Žádný jiný hráč neodehrál více času v přesilovkách než Milan Gulaš (215:31), který v nich strávil více než 21 % svého celkového ice-timu. Výtečně se mu dařilo jak ve statistikách přepočítaných na 60 minut, tak celkově – s 13 brankami se dělilo o první pozici s Liborem Hudáčkem, se 34 body byl už na vrcholu osamocen. Mimochodem, jeho zápis je čtvrtý nejlepší v historii.

18 VÍCEGÓLOVÝCH ZÁPASŮ... Nejvíce utkání s dvěma nebo více vstřelenými góly nezaznamenal opět nikdo jiný než kapitán Plzně. V této statistické kategorii vyhrál o parník před druhými Michalem Birnerem a Pavolem Skalickým, kteří takových zápasů zaznamenali 10. Zajímavé však je, že kapitán Škodovky dal pouze jeden hattrick.

24,1 ÚSPĚŠNÝCH VÝSTUPŮ... Co máme přesně na mysli? Jedná se o statistiku úspěšných výstupů z obranné třetiny, která reflektuje schopnost hráčů založit rozehrávku a dostat kotouč do středního pásma. Gulaš v ní při hře 5 na 5 exceloval a skončil na prvním místě. Výborně si vedl i v podobné statistice úspěšných vstupů do útočného pásma, v níž se s hodnotou 19,1 umístil druhý.

10 UTKÁNÍ V ŘADĚ S GÓLEM... Nakonec jediný rekord dokázal Gulaš stanovit hned na začátku sezony. Když totiž skóroval v každém z prvních deseti kol, přeskočil Viktora Ujčíka (1995/96) a Martina Růžičku (2012/13) a jejich devítizápasové gólové série. Po této šňůře už dokázal jen jednou vstřelit gól alespoň ve třech duelech za sebou (od 20. do 26. prosince).

21:33 ZA ZÁPAS... Plzeň využívala Gulaše, jak jen to šlo. Na ledě strávil v průměru 21 minut a 33 sekund, což byl třetí nejvyšší počin mezi útočníky za dalším plzeňským forvardem Tomášem Mertlem (21:39) a Peterem Muellerem (22:33).

5,2 PŘIHRÁVEK NA STŘELY ZE SLOTU... V Tipsport extralize byste nenašli komplexnějšího hráče, než jakým je rodák z Českých Budějovic. Nejen, že se Gulaš řadil mezi nejlepší střelce, ale rovněž mezi výborné nahrávače, což potvrzuje statistika 5,2 přihrávek na střelecké pokusy ze slotu (prostoru v mezikruží a před brankou). Pouze David Tomášek (5,3) byl při hře 5 na 5 lepší.

22 GÓLŮ ZA TĚSNÉHO ROZDÍLU... Za zmínku stojí také Gulašových 22 branek, které vstřelil za těsného rozdílu (když jeden tým vedl o gól, nebo bylo srovnáno). I v tom byl nejlepší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz