Hokej v číslech: TOP 5 kandidátů na vítěze kanadského bodování

Foto: hclitomerice.cz

Tomáš Čachotský, Tomáš Nouza a Luboš Rob. To jsou tři poslední vítězové kanadského bodování ve druhé nejvyšší soutěži. Kdo na ně letos naváže?

partneři českého hokeje

Hlavní favorit – Daniel Voženílek

Po loňské průlomové sezoně se Daniel Voženílek ještě zlepšil. V průběhu ročníku – vinou zranění Aleše Pavlase – se navíc stal litoměřickým kapitánem. I to svědčí o tom, jakou pozici si v týmu vybudoval. Není to žádná leklá ryba, pro hru má obrovské zaujetí. Svědčí o tom třeba to, že je druhým nejtrestanějším hráčem Chance ligy (120 TM). S Danielem Voženílkem chystáme rozhovor, který vyjde už brzy. 

Počet zápasů: 51
Počet bodů: 59 (21+38)
Body za 60 minut hry: 3,58

Největší vyzyvatel – Pavel Pýcha

Je to neuvěřitelné, ale Pavel Pýcha je stále velmi blízko, aby se stal historicky prvním obráncem, který v Chance lize vyhraje kanadské bodování. I kdyby se mu to nakonec nepovedlo, stejně je to jasný adept na Cenu Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče soutěže. „Tak kdo jinej by to měl vyhrát, když snad už ve 40. kole překonal rekord v počtu bodů od obránce?" říká loňský vítěz Luboš Rob. „Může udělat třeba 65 bodů, tedy stejně jako já loni coby útočník. Na beka je to neuvěřitelné. Samozřejmě mu to přeju, dá se říct, že je můj nejlepší kamarád. Příští vítěz je asi jasnej. Takže to zůstane v Budějicích zase."

Počet zápasů: 52
Počet bodů: 57 (11+46)
Body za 60 minut hry: 3,03

Další adept – Tomáš Šmerha

Pokud bychom brali do úvahy pouze primární body (tj. góly a první asistence), na čele bodování by byl rázem Tomáš Šmerha. Z pětice kandidátů v tomto článku je zároveň druhý nejlepší v počtu bodů za 60 minut hry. Bude hodně složité, aby slávistický mladík ještě dohnal Voženílka, každopádně může směle pomýšlet na korunu pro krále střelců. Na dosud vedoucího Žálčíka ztrácí jediný gól.

Počet zápasů: 51
Počet bodů: 55 (26+29)
Body za 60 minut hry: 3,77

Další adept – Petr Kafka

Petr Kafka získal v posledních čtyřech zápasech pouze jeden bod, takže se mu vítězství ve sledované statistice vzdálilo. Stejně tak se Frýdku-Místku po nečekaných zaváháních v Benátkách a v Ústí vzdálilo play off. Kafka každopádně patří k nejefektivnějším hráčům v lize na přesilové hry. Víc bodů v nich získali jen Markus Korkiakoski a fenomén Pavel Pýcha.

Počet zápasů: 49
Počet bodů: 54 (15+39)
Body za 60 minut hry: 3,82

Další adept – Lukáš Žálčík

Lukáš Žálčík momentálně prožívá slabší období. Už osm zápasů v řadě neskóroval – přesto stále vede tabulku střelců. Jeho vítězství v kanadském bodování je v současné chvíli spíš v rovině divoké teorie, podobně jako postup Prostějova do play off. Kdo by to u Jestřábů před sezonou řekl, že se nejspíš nedostanou ani do předkola...

Počet zápasů: 50
Počet bodů: 52 (27+25)
Body za 60 minut hry: 3,51

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz