Hokej v číslech: Tři útočníci, kterým by mohla prospět výměna

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Do uzávěrky přestupů v Tipsport extralize zbývají tři dny. Velké přestupy se letos i kvůli pandemii nečekají, přesto může být na trhu živo. Pojďme se podívat na tři hráče, kterým by mohl prospět přesun do jiného týmu.

Fanshop národního týmu

Do neděle 31. ledna do půlnoci mají týmy čas na to, aby zrealizovaly poslední výměny v letošní sezoně. Ta je vinou zavřených stadionů zcela odlišná oproti předchozím a projevuje se to i na hráčském trhu.

Přesto je v týmech řada hráčů, kterým se v letošním ročníku tolik nedaří, ale přitom mohou pomoci týmům aspirujícím na úspěch v play off. Pojďme se podívat na tři vybrané. Samozřejmě očima čísel!

Aleš Jergl

Hradecký útočník se letos do sestavy nedostává tak často, jak by chtěl. Na začátku ledna v ní chyběl hned dva týdny. „Bylo to těžké období. Dá se říct, že jsem nevěděl důvod, proč nehraju,” řekl po zápase s Mladou Boleslaví, ve kterém dal jeden gól.

Celkově se ale Aleši Jerglovi v letošním ročníku příliš nedaří – ve 26 utkáních si připsal pouhých 6 bodů (3+3). Střelecky je přitom velmi aktivní, mezi forvardy Mountfieldu má nejvyšší počet střel a střeleckých pokusů ze slotu.

Mohla by mu prospět změna spojená s vyšším časem na ledě?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Jakub Šlahař

Zlínský útočník zářil v srpnovém Generali Cupu, od té doby ale ve sbírání bodů zpomalil. Momentálně je navíc zraněný, takže je otázkou, zda by o něj byl mezi jinými týmy zájem.

Jakub Šlahař zaznamenal ve 30 utkáních 11 bodů a je tak až šestým nejproduktivnějším útočníkem Beranů. V minulosti přitom prokázal, že má veliký ofenzivní potenciál – v posledních dvou ročnících nasbíral alespoň 30 bodů. Ve vyřazovacích bojích může být platnou posilou.

Foto: hokej.zlin.cz

Jakub Strnad

V květnu jsme psali, že Jakub Strnad přinese do Mladé Boleslavi především obrannou hru, ale i góly a asistence. To se zatím nepotvrzuje, osmadvacetiletý forvard ve 35 zápasech přispěl jen třemi brankami a jednou nahrávkou.

Bruslaři patří v letošní sezoně mezi lepší kluby, takže se od nich dá očekávat spíše posilování. Pokud by ale měli najít v sestavě někoho, komu by mohla prospět výměna, můžou ukázat právě na bývalého kladenského kapitána.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz