Hokej v číslech: V čem je síla Motoru?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Obrozený českobudějovický klub jde do třetí baráže. Uspěje tentokrát? Pokud ano, do Tipsport extraligy se vrátí po šesti sezonách.

Generali Česká Cup

Brankář ve formě

Petr Kváča momentálně drží sérii 210 minut bez inkasovaného gólu. Od Vsetína nedostal za celou sérii ani branku! Bude díky tomu v baráži jedničkou, nebo ho budou trenéři opět pravidelně točit s Janem Strmeněm, mimochodem dalším kvalitním gólmanem? 

Produktivní trio

Zdeněk Doležal, Cody Bradley a Václav Karabáček dali v play off šestnáct gólů, tedy přesně polovinu branek Motoru za celé vyřazovací boje! Doležal do posledního semifinálového zápasu kvůli zranění nezasáhl, už je ale fit.

Vydarená posila

Zkušený obránce René Vydarený hraje poslední týdny ve skvělé formě. V produktivitě sice tolik vidět není, ale jeho spolehlivosti při hře 5 na 5 i v oslabení si nejde nevšimnout. V play off zblokoval nejvíc střel ze všech prvoligových hráčů. Když je na ledě, soupeři se dávají góly opravdu těžko – Vydarený byl za celé play off v rovnovážném stavu jen u dvou inkasovaných branek (zato hned u šesti vstřelených).

Foto: Martin Kurfiřt

Kvalitní obrana

Zdeněk Kutlák, Pavel Pýcha, René Vydarený, Karel Plášil, Žiga Pavlin a Martin Jandus tvoří silnou šestici obránců. Škoda, že výtečný bruslař Mitchell Fillman do baráže nezasáhne, i tak je ale českobudějovická obrana vyvážená. Za jedenáct zápasů v play off dostal Motor jen sedmnáct gólů.

Hra v oslabení

Motor v play off ubránil 94 % soupeřových přesilovek! Výbornou práci odváděli Roman Přikryl, René Vydarený, Martin Jandus, Martin Heřman nebo Žiga Pavlin, tedy pětice nejvytíženějších hráčů Motoru na oslabení. 

Podpora fanoušků

České Budějovice jsou dlouhodobě nejnavštěvovanějším týmem Chance ligy. V základní části chodilo do Budvar arény v průměru 5 736 diváků, vůbec nejvíc ze všech týmů ve druhých nejvyšších soutěžích po celé Evropě. 

Choreo českobudějovických fanoušků.

Choreo českobudějovických fanoušků. | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Vhazování

Motor v play off vyhrál 55 % buly. Svojí úspěšností vynikali především David Gilbert (60 %) a Roman Přikryl (58 %).

Zkušenosti

Žiga Pavlin se účastnil dvou olympijských her, René Vydarený se Zdeňkem Kutlákem mají rovněž bohaté zkušenosti z mezinárodní scény. Na soupisce jsou i další třicátníci: Lukáš Endál, Martin Novák, Martin Heřman, Miloslav Čermák a Jiří Šimánek. Tihle borci vědí, jak se hrají důležité zápasy. 

Kondička

Tréninky Motoru měly po celou sezonu vysoké tempo, na první ligu až nezvyklé. Teď by z toho mohly České Budějovice těžit: v krátké době je čeká dvanáct důležitých zápasů.  

Sebevědomí

Navzdory rozpačité základní části se staly České Budějovice mistrem Chance ligy. V semifinále navíc hned čtyřikrát vynulovaly Vsetín, jinak druhý nejčastěji skórující tým v soutěži. Je zřejmé, že prvoligové kluby budou oproti Pardubicím ve větší pohodě.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz