Hokejista ochrnul při utkání, hvězdy pro něj hrály golf. Triumf slavil Látal

Foto: Michal Beránek, iSport.cz

23. června 2016, 10:14

Adam Bagar

Na Kunětické hoře ve středu pokračoval už čtvrtý ročník charitativního mistrovství hokejistů v golfu, tzv. Hokej Charity Golf Cup. Turnaj hokejových osobností se uskutečnil znovu pod záštitou České asociace hokejistů CAIHP a výtěžek z akce byl předán bývalému hráči Janu Pavlů, jenž si odnesl šek v hodnotě sto tisíc korun. Na greenu pak nejvíce zářil bývalý obránce Flyers Jiří Látal, o stříbro se podělili loňský vítěz David Havíř s Petrem Kořínkem.

Fanshop národního týmu

Strůjcem celé myšlenky, uspořádat golfový turnaj pro bývalé i současné hokejisty, je někdejší reprezentační obránce Jiří Vykoukal. "Vzniklo to tak, že plno kluků už tehdy hrálo golf a různě se sjíždělo na turnaje, ale nikdo to pořádně nedal dohromady, tak jsem si řekl: Pojďme udělat turnaj a spojme ho s něčím užitečným! Po prvním, druhém roce všichni říkali, že se to nemůže chytnout, ale chytlo. Letos už jsme měli čtvrtý ročník," vypráví Vykoukal.

"Když to celé klapne, předá se šek a kluci odjíždějí domů spokojeni, tak mám strašnou radost."

V resortu na Kunětické hoře se tradičně sešla velmi zajímavá jména, nechyběla ani vsetínská brankářská legenda Roman Čechmánek, reprezentační asistent trenéra Jaroslav Špaček a řada dalších es. "Každým rokem zjistím, že další tři, čtyři kluci golf hrají. Věřím, že na pátém ročníku už nás přijede víc než padesát. Tohle číslo jsem chtěl překonat už letos, ale přišlo teď do toho fotbalové euro, draft a podobně, takže se nám to nepovedlo," přiznává.

Po Vladimíru Škodovi, Pavlu Janků a Davidu Havířovi poznalo neoficiální mistrovství hokejistů už čtvrtého vítěze. Letos si na greenu nejlépe vedl Jiří Látal, který navíc se 78 ranami překonal rekordní číslo Vladimíra Škody z premiérového ročníku turnaje. Pomyslné stříbro získali loňský vítěz David Havíř s Petrem Kořínkem a jenom brambory zbyly na Václava Kočího. Závěr zdařilé akce pak zpestřilo to nejdůležitější, a to předání šeku v hodnotě sto tisíc.

Chceme pomoct lidem, kteří při sportu přišli k nějakému vážnému hendikepu

Po Tomáši Zelenkovi, Romanu Bernatovi a Jaroslavu Otevřelovi ho tentokrát získal bývalý hráč Jan Pavlů, jenž před jedenácti lety při barážovém duelu druhé ligy mezi Vrchlabím a Valašským Meziříčím utrpěl zranění páteře a zůstal ochrnutý. "Chceme pomoct lidem, kteří při sportování přišli k nějakému vážnému hendikepu. Teď to shodou okolností byli zrovna čtyři hokejisté, ale příští rok to může být třeba cyklista," vysvětluje Vykoukal, jenž skončil sedmý.

"Ale o to vůbec nejde. Strašně moc si vážím všech partnerů a kluků, kteří sem přijedou. Jsem moc rád, že můžeme někomu pomoct. Když to celé klapne, předá se šek a kluci pak odjíždějí domů spokojeni, tak mám strašnou radost," líčí hlavní organizátor turnaje, který napíše příští rok už jubilejní pátý díl. Věřme, že bude stejně úspěšný jako ty předchozí čtyři a že hokejisté znovu pomohou dobré věci. "To je vždy hlavním cílem," pokyvuje Vykoukal.

Konečné pořadí IV. ročníku Hokej Charity Golf Cup – TOP 20:

1. Jiří Látal 78, 2. – 3. David Havíř a Petr Kořínek 81, 4. Václav Kočí 82, 5. Vladimír Škoda 83, 6. – 7. Jiří Vykoukal a Petr Macholda 84, 8. – 9. Václav Eiselt a Petr Macek 85, 10. Jaroslav Špaček 88, 11. – 12. Jan Novák a Jiří Šimánek 89, 13. – 14. Pavel Brendl a Luboš Pázler 90, 15. – 16. Jaromír Kverka a Roman Vlach 92, 17. – 18. Pavel Janků a Lukáš Radil 93, 19. Jiří Doležal 94, 20. – 21. David Pospíšil a Jaroslav Svoboda 95.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz