Hokejisté startují olympijský festival proti Rusům, Handl nesl vlajku

Foto: ČOV / Jan Malý

Nabitý reprezentační program ještě nekončí, hokejisté do 17 let už dnes startují další velkou akci – Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Olomoucký útočník Tobiáš Handl byl dokonce českým vlajkonošem na zahajovacím ceremoniálu!

Jágr Chance liga

Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) se v zimním podání koná jednou za dva roky. Česká výprava se do Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny, přesunula v sobotu, samotná akce potrvá od pondělka 11. do pátku 15. února.

Armádním speciálem odletěl i hokejový tým, ale ne v kompletním složení. Brankáři Jan Bednář a Pavel Čajan, obránce Ondřej Baláž a útočníci Pavel Novák, Michal Gut a Tomáš Chlubna se společně s trenéry vydali do dějiště festivalu přímo ze Švédska, kde odehráli turnaj pěti zemí.

Teď už se kompletní výběr chystá na ostrý úvod turnaje. V základní skupině A má Rusy a Švýcary, druhou skupinu tvoří Finové, Slováci a Bělorusové. První týmy skupin se ve čtvrtek utkají o zlato, druhé o bronz a třetí o konečnou pátou příčku.

Úvodní duel proti sborné odstartují svěřenci Karla Berana v pondělních 19:30. Rusko platí za hlavního favorita olympijského festivalu, letos totiž vyhrálo turnaj World Hockey Challenge, neoficiální mistrovství světa kategorie U17. Na Švýcary půjdou čeští mladíci po dni volna.

Nedělní večer patřil v Sarajevu zahajovacímu ceremoniálu. Českou vlajku nesl Tobiáš Handl, útočník Olomouce, který letos nastoupil už k devíti utkáním za extraligový A-tým.

„Hrozně jsem si to užil, byl to velký zážitek. Ani jsem vlajkou nemusel tolik mávat, protože hodně foukal vítr. Myslím, že bych se tím mohl živit,“ smál se Handl – jeden z 53 sportovců, kteří budou Česko na akci reprezentovat.

Právě hokejisté tvoří hlavní část výpravy. „Účast hokejového týmu mě těší obzvlášť, neboť na týmové sporty se vždy chodí fandit a stmelí se tím celý kolektiv,“ uvedl šéf výpravy Martin Doktor pro web sarajevo.olympic.cz.

V realizačním týmu nechybí ani trenér Libor Procházka, který má ve sbírce zlato z Nagana. „Celkově je pro kluky olympiáda zkušeností k nezaplacení. Myslím si, že pokaždé, když vycestují za hranice, je může v mladém věku obohatit. Bylo by super, kdyby se za pár let podíval někdo z nich i na dospělou olympiádu,“ přiznal.

Foto: Andrej Galica / SOV

Program hokejového turnaje na EYOF

Pondělí 11. února:
15:00 Finsko – Slovensko (sk. B)
19:30 Česko – Rusko (sk. A)

Úterý 12. února:
15:00 Rusko – Švýcarsko (sk. A)
19:30 Slovensko – Bělorusko (sk. B)

Středa 13. února:
15:00 Bělorusko – Finsko (sk. B)
19:30 Švýcarsko – Česko (sk. A)

Čtvrtek 14. února:
13:00 zápas o 5. místo
17:00 zápas o 3. místo
20:30 finále

Soupiska českého týmu

Brankáři:
Jan Bednář (Karlovy Vary), Pavel Čajan (Liberec).

Obránci:
Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák (Plzeň), Jan Hampl (Liberec), Jakub Naar, Tomáš Perička (oba Hradec Králové), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod), Ondřej Baláž (Litvínov).

Útočníci:
Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Cikhart (Liberec), Ivan Ivan (Vítkovice), Tobiáš Handl, Joshua James Mácha (Olomouc), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Michal Gut (Chomutov), Tomáš Chlubna (Jihlava), Jakub Malý (Kometa Brno).

Realizační tým:

Manažeři: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistent trenéra: Libor Procházka
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák
Hospodář: Pavel Štechmüller

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz