Hokejisté Tábora pomohli obětem tornáda, vybrali mezi sebou 20 tisíc

Foto: shkhodonin.cz

Přípravné utkání mezi Hodonínem a Táborem, které se odehrálo v úterý 7. září, mělo hlubší význam, než je u těchto střetnutí obvyklé. Šlo totiž kromě výsledku také o pomoc lidem, které zasáhl přírodní živel.

Týden hokeje 2021

Ty obrázky máme zcela jistě ještě všichni v živé paměti. Tornádo, které se na konci června prohnalo jihem Moravy a zpustošilo několik vesnic, všem ukázalo, jak mocná příroda je a jak malicherný je oproti ní člověk.

Na druhou stranu se národ po této události dokázal spojit. Následovala ohromná vlna solidarity, která pomáhala a stále ještě pomáhá postiženým lidem zvládat následky živelné pohromy. Pomyslnou ruku k dílu nyní přidali také hokejisté Tábora, ti mezi sebou vybrali finanční částku ve výši 20 tisíc korun, která byla věnována lidem, jež tornádo zasáhlo.

Konkrétně Janu Poláškovi, hodonínskému brankáři, který bydlí v Mikulčicích a kterému tornádo vážně poškodilo dům, jak na klubových stránkách SHK přibližuje předsedkyně slováckého klubu Jana Gajošová.

„Hokejistům i funkcionářům z Tábora chceme moc poděkovat."

Hokejistům i funkcionářům z Tábora chceme moc poděkovat. Jenda Polášek je naše stálice. Sice už je starší kluk, ale v tréninku nám často vypomáhá, zaskakuje. Je to srdcař. Bydlí v Mikulčicích a bohužel tornádo mu poničilo střechu rodinného domu. Alespoň tímto mu chceme pomoct za dlouholeté služby, poděkovat v těžké situaci,“ nechala se slyšet Gajošová.

Výsledek zápasu tak byl tentokrát nepodstatný. Přesto dodejme, že Drtiči si se silným Táborem, který bude letos bojovat o postup do Chance ligy, dokázali poradit vysoko 5:1

Zářil zejména ostřílený Tomáš Komínek, jenž si připsal dva gólové zásahy. Trefu do černého zaznamenal rovněž extřinecký Marek Růžička nebo Josef Podlaha, kterého si lze pamatovat z Olomouce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz