Hokejisté Vítkovic zahájili přípravu na ledě. Polák nebude, dorazí jiný obránce?

Foto: hc-vitkovice.cz

18. července 2018, 15:20

Václav Jáchim

V pondělí se do tréninků na ledě pustili liberečtí Bílí Tygři, dnes se přidali také hokejisté Vítkovic. Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky absolvovali nejprve zátěžové testy fyzické kondice, nyní budou kombinovat přípravu mezi mantinely a v posilovně. Od příštího týdne je pak čekají dvoufázové tréninky.

HokejkaTV

Hlavní kouč a generální manažer Jakub Petr je spokojen, jak vypadala dřina na suchu v rámci první části přípravy. Hráči si poté dali krátký odpočinek, nyní jsou už zase v plné polní. "Musím zaklepat, že vše se obešlo bez větších zranění či organizačních problémů. Obrovský podíl na tom má náš kondiční trenér Igor Horyl, který měl tradičně suchou část letní přípravy na starosti. Splnili jsme vše, co bylo naplánované. Teď jsme rádi, že se vyjelo na led," řekl Petr klubovému webu.

Aktuálně s týmem trénují zhruba tři desítky hokejistů, z toho je ale jen sedmička obránců. Na zkoušku se představí Tomáš Černý, jenž loni působil ve Slovanu, podle kouče Petra by měl na testy dorazit další mladý defenzivní hráč. Klub aktuálně pracuje na příchodu zkušeného beka. "Je to ve finální fázi. V momentě, kdy bude všechno hotové, to samozřejmě oznámíme," uvedl.

Původně byl ve hře možný návrat Romana Poláka. Reprezentační obránce končil v Torontu, kdyby neuzavřel nový kontrakt v NHL, zřejmě by se vrátil do klubu, kde hokejově vyrostl. Ovšem tahle akce teď není aktuální, někdejší zadák San Jose či St. Louis si totiž plácl s Dallasem. "My mu samozřejmě přáli, ať dostane další angažmá v NHL. Což se stalo. Ale věřím, že to, na čem jsme byli domluvení, a co jsme dotáhli hodně daleko, se někdy v příštích sezonách podaří uskutečnit," zmínil na adresu ostříleného zadáka Petr. 

Ve Vítkovicích přes léto nerealizovali žádné zemětřesení v kádru. Zůstávají reprezentanti Bartošák, Hrbas, Roman či Lev, pokračuje i Kanaďan Mahbod. Klok se vydal do Slovanu Bratislava, Bartovič bude hrát v Trenčíně. Nové angažmá si hledá Urbanec, Sloboda přešel do Banské Bystrice a útočník Kolouch posílil Olomouc. Z nových tváří mají větší zkušenosti jen Švéd Eric de la Rose, jenž minulou sezonu strávil v Jihlavě, a explzeňský útočník Jan Schleiss.

"Kádr je zjevně široký, držel pospolu. Nebyl důvod dělat nějaké dramatické změny. Příchody, jež jsme uskutečnili, se týkají dlouhodobě sledovaných hráčů, kteří zapadají do naší koncepce,“ poznamenal Jakub Petr. Nováčci poznali spoluhráče už v první části přípravy, teď za sebou mají úvodní trénink na ledě. "První dojmy jsou super. Všichni jsme se těšili, že se uvidíme na ledě, pohrajeme si s pukem a vyzkoušíme si nové věci. Ze začátku jsme si zopakovali bruslení, zapotili se. Pak to přešlo do svižnějšího tempa. Na první trénink to bylo dobré,“ kvitoval na klubových stránkách závěrem Jan Schleiss.

Přípravná utkání HC VÍTKOVICE RIDERA

31.07. 18:00 AZ RESIDOMO Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA
07.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Slovan Bratislava
08.08. 18:00 VHK ROBE Vsetín – HC VÍTKOVICE RIDERA
14.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
15.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA
17.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Soči
23.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC RT TORAX Poruba 2011
31.08. 19:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – DVTK Jedvesmedvék Miškovec (Tatranský pohár v Popradu)
01.09. 19:00 HK Poprad – HC VÍTKOVICE RIDERA (Tatranský pohár v Popradu)
02.09. ??:?? Utkání o umístění (Tatranský pohár v Popradu)
07.09. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín

Příchody do HC VÍTKOVICE RIDERA

Jan Schleiss (Plzeň)
Erik de la Rose (Jihlava)
Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou)

Odchody z HC VÍTKOVICE RIDERA

Petr Kolouch (Olomouc)
Karol Sloboda (Banská Bystrica)
Milan Bartovič (Trenčín)
Lukáš Klok (Slovan Bratislava)
Patrik Urbanec (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz