Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Slovenský útočník Libor Hudáček výrazně přispěl k vítězství Liberce 4:1 na pardubickém ledě, blýskl se dalšími dvěma góly a vytvořil hned dva rekordy – klubový i extraligový!

Liberecký kanonýr nastřílel už skvělých 29 branek, což se před ním žádnému Tygrovi v extralize nepodařilo. Kromě toho překonal i extraligové tabulky, víc gólů v základní části naší nejvyšší soutěže ještě žádný z cizinců nedal.

„Slyším o tom od všech, po zápase s Pardubicemi mi to říkal i trenér. Byl jsem si toho vědom i před utkáním, takže jsem to chtěl co nejdříve pokořit, abych měl chladnou hlavu,“ přiznává na klubovém webu Libor Hudáček.

Z pomyslného trůnu sesadil svého krajana. Oba rekordy totiž dosud držel Martin Bartek, který během sezony 2013/14 nastřílel v libereckém dresu 28 gólů. Tím ale Hudáček nemusí zdaleka končit, před sebou má další milníky!

Ve 46 zápasech nasbíral už 57 bodů. Tolik jich v historii základní části zaznamenal jen jeden cizinec, v sezoně 2000/01 znojemský útočník Marek Uram. Hudáčkovi tak stačí v posledních pěti kolech bod k dalšímu rekordu.

A pět jich musí získat, aby překonal klubový rekord v počtu kanadských bodů. Aktuálně jej drží současný generální manažer českého národního týmu Petr Nedvěd, jenž v sezoně 2011/12 zapsal 61 kanadských bodů (24+37).

Aby těch milníků nebylo málo, tři trefy do černého Hudáčkovi stačí k tomu, aby vytvořil také historický střelecký rekord klubu. Ten patří Mojmíru Musilovi, ve druhé nejvyšší soutěži se v ročníku 2001/02 blýskl 31 brankami.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV