Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Rozbory situací a sezení u videa jsou součástí hokejového života už poměrně dlouho. Doba ale pokročila a moderní možnosti jsou pro hráče, trenéry i novináře úplně někde jinde díky aplikaci Hockey Logic. Chcete znát její limit? Analýze našeho sportu se budeme věnovat celou letošní sezonu. Přineseme spoustu zajímavých pohledů ze zákulisí, statistických zajímavostí i názorů těch, kdo Hockey Logic používají nejvíce. Protože se chtějí zlepšovat a jít cestou NHL…

Kluby v zámoří si dnes najímají datové vědce a inženýry, budují celé analytické týmy, aby jim pomohly získat co největší rozsah informací. Chtějí tím zlepšovat své hráče a mít náskok před konkurencí.

Skvělý nástroj k tomu ale mají taky extraligové kluby. Jmenuje se Hockey Logic, což je analytický modul, který detailně zpracovává statistická data ze všech zápasů Tipsport extraligy a propojuje je i s videozáznamem.

Foto: Hokej.cz

K analytickému modulu Hockey Logic patří také aplikace ExtraPlayer. Ta přináší hráčům Tipsport Extraligy bezprostředně po odehraném utkání možnost prohlédnout si videa svých střídání a dalších akcí z daného zápasu.

„Do hodiny po každém zápase to mám v mobilu a většinou se na to hned podívám. Buď v autobuse nebo při domácím zápase, když se jdu vyjet na kolo,“ popisuje Jakub Lev, loni nejproduktivnější hráč hradeckého Mountfieldu.

„Do hodiny po každém zápase to mám v mobilu a hned se dívám. Ať už v autobuse, nebo na kole.“

„Většinou sleduji situace a momenty, kdy jsem špatně vyřešil nějakou dobrou příležitost, nebo když jsem špatně přebral protihráče při bránění,“ vysvětluje blíže posila HC Škoda Plzeň. „Je to ale i kvalitní pomůcka na přípravu, dají se totiž naučit reakce hráčů a týmů, proti kterým budeme hrát. Třeba při napadání, nebo při vhazování.“

Foto: Hokej.cz

Možností využití je totiž spousta, stejně jako informací, které v Hockey Logic najdete. Dobrá zpráva pro modernizaci českého hokeje je ta, že systém opravdu pomáhá. V hokejovém prostředí je o něj zájem a ani nejlepší hokejisté extraligy se analytiky nebojí.

„Je to i kvalitní pomůcka na přípravu, dají se naučit reakce protihráčů.“

Z první dvacítky hráčů extraligového bodování v loňské sezóně používala pravidelně ExtraPlayer – mobilní aplikaci, která díky systému Hockey Logic funguje – téměř polovina. Oblíbená byla aplikace v Liberci, Třinci i Pardubicích.

A většinu svých akcí zpětně rozebírali i nejproduktivnější hokejisté play off.

Co konkrétně ale může samotný Hockey Logic nabídnout?

Model očekávaných gólů

Matematický xG model vyvinutý na míru. Na základě desetitisíců historických střel (cca 80.000) a jejich parametrů (28 pro každou střelu) hodnotí, jak nebezpečné šance si hráč nebo tým vytvořil. Z této hodnoty se také dají nejlépe předvídat budoucí výsledky, což používáme i v naší rubrice Hokej v číslech

A třeba Willovi nebo Frodlovi tato statistika řekne, kolik gólů chytili navíc oproti očekávání. Jde tedy o nejlepší dostupné hodnocení brankářů – zohledňuje se kvalita střel, a naopak nemá vliv týmový výkon spoluhráčů.

Video

Napojení i těch nejpodrobnějších dat na videozáznamy je jednou z nejvíce využívaných funkcí Hockey Logic. Možnost videa rychle filtrovat, stříhat, stahovat nebo posílat s poznámkou do hráčské aplikace ExtraPlayer velmi usnadňuje práci videotrenérům.

Vizualizace dat

Pro snadnější porozumění analytickým informacím nabízí Hockey Logic celou řadu vizualizací, např. ve formě heatmap, vývojových grafů nebo grafických škál. Na O2 TV Sport si pak můžete všimnout, odkud třeba nejčastěji střílí Lukáš Sedlák. Nebo proč má jeden z extraligových týmů problém v brankovišti, kde umožňuje spoustu dorážek.

Foto: Hokej.cz

Kombinace hráčů

Díky unikátnímu řešení databáze umožňuje aplikace zkoumat vliv hráčů na hru spoluhráčů, kvantifikovat míru jejich „chemie“, což v současné době nenabízí žádný jiný produkt z oblasti hokejové analytiky. Také této funkce využívá Hokej v číslech. Často zde vyniknou hokejisté, od kterých byste to nečekali…

„Hockey Logic využívám při práci hodně. Pomáhá mi v tom, abych si ověřil, jestli sedí věci, které jsem viděl na ledě a taky hledám detaily, které mi utekly. Dost často v datech hledám i příběhy, které tam jsou schované. Hockey Logic mi určitě pomohl například k tomu, abych si více všímal třeba Tomáše Redlicha nebo fungující vítkovické obrany,“ přidává svůj pohled redaktor Pavel Ryšavý.

„Dost často v datech hledám i příběhy, které tam jsou schované.“

Systém vyvinula společnost eSports.cz už v roce 2018 za podpory BPA sport marketing, která její vývoj i provoz financuje. Svým rozsahem i zaměřením na konkrétní soutěž je Hockey Logic zcela unikátní platformou v celém českém sportu.

A proto se do nové sezony můžete těšit na nový seriál, kde se modernímu fenoménu budeme věnovat do detailu. Pomůžou nám v tom sami uživatelé Hockey Logic, kteří se podělí o své zkušenosti a představí svůj hokejový život z jiné stránky.

Hráči, trenéři nebo videokouči, kteří je chtějí následovat a získat přístup do aplikace, se mezitím mohou ozvat na email: cekal@bpa.cz.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV