Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

ENYAQ hokejová liga dospěla do své vyřazovací fáze. Čtvrtfinálové série mají úspěšně za sebou výběry pardubického Dynama a litvínovské Vervy, naopak se soutěží se rozloučily Olomouc a Karlovy Vary.

HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 3:1

Překvapení se nekonalo. Čtvrtfinálová série mezi třetím a šestým týmem po základní části vyzněla ve prospěch favorizovaného Litvínova, jenž svého soupeře udolal výsledkem 3:1 a zajistil si účast v semifinále, ve kterém narazí na lepšího ze dvojice Bílí Tygři Liberec–Madeta Motor České Budějovice.

Sérii odstartoval souboj dvou kapitánů. Litvínovského Patrika „Winciho“ Wenzela nezastavily ani horečky a zvítězil nad karlovarským Jakubem „Kubinem“ Černem 6:3.

Tři mečboly pro Vervu následně urval Radek „Kumbik“ Kumbera. Ten ukázal, že patří mezi nejlepší české gamery a svého soka Jaroslava „AlmonaCZE“ Koubu porazil jasně 7:2.

Naději pro Západočechy ještě vykřesal Josef „Pepik001“ Podhola, jenž ustál složitou situaci a bez větších problémů přehrál Miroslava „TheNotorika“ Šmoka 7:3.

Další klopýtnutí už ale Litvínov nepřipustil. Sérii ukončil hned při úvodní čtyřhře, když si dvojice Wenzel, Kumbera poradila s duem Černo, Podhola a výsledkem 8:2 uzavřela stav čtvrtfinále na 3:1.

„Když jsme zjistili, že máme v play off Karlovy Vary, tak jsme věděli, že jsme v roli favorita a tuto pozici musíme i potvrdit. To se povedlo. Teď uvidíme, jestli budeme hrát s Libercem, nebo Motorem. Oba celky jsou velmi kvalitní a budeme se muset co nejlépe připravit,“ nechal se po sérii slyšet Radek „Kumbik“ Kumbera. 

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:1

Taktéž druhá čtvrtfinálová série se odehrála podle papírových předpokladů. Vítězové základní části, Pardubice, hned ve dvou zápasech neinkasovali a dokráčeli k pohodlnému vítězství 3:1. V semifinále se Dynamo střetne s vítězem souboje Mladá Boleslav–Třinec.

Stejně jako litvínovského Wenzela, tak i pardubického Michala „Hcpce1996“ Vaňka trápily během utkání horečky. S tímto hendikepem se popral na výbornou, Tomáše „Indrise“ Indru zaskočil v úvodních desíti minutách pěti vstřelenými brankami a vykročil směrem k první výhře.

Nicméně svou cestu si lehce zkomplikoval. Polevil s aktivitou, nakonec ale udolal svého soupeře výsledkem 6:3.

Veledůležitý bod pro Dynamo uhrál český reprezentant Jaroslav „Jarin87“ Řehoř. Ten Kryštofa „Krishota58“ Kříže k ničemu nepustil a připsal si jednoznačnou výhru 6:0.

První mečbol Východočeši nevyužili. Adam „CallmePablo“ Čejka nenavázal na základní část, kdy stejného soupeře deklasoval 7:1, a Milanu „Fikussovicz“ Orlíkovi podlehl 3:6.

Jenže co se čtyřher týče, tak v nich Pardubice patří mezi absolutní špičku ENYAQ hokejové ligy. To potvrdily i tentokrát, když duo Vaněk, Řehoř porazilo 4:0 Indru s Křížem a posunulo svůj tým do semifinále.

„Minulou sezonu jsme skončili právě v semifinále, kde jsme ve velmi vyrovnané sérii prohráli 2:3 na zápasy s Kladnem. Tomuto scénáři se letos budeme chtít vyvarovat a jediným cílem, který máme, je dostat se do finále,“ vyhlíží následující sérii v rozhovoru pro pardubický klubový web kapitán Michal „Hcpce1996“ Vaněk.

Foto: hcdynamo.cz

Čtvrtfinále EHL

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:1 
3.3., 18:00 BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 
3.3., 16:00 Bílí Tygři Liberec – Madeta Motor České Budějovice 
HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 3:1

Sledovat všechny zápasy můžete ZDE

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV