сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Síň slávy českého hokeje se rozroste o čtyři nové členy: bývalého brankáře Petra Břízu, útočníky Davida Moravce a Patrika Eliáše a také o legendárního sportovního reportéra Aleše Procházku.

Zmíněná čtveřice bude do Síně slávy českého hokeje oficiálně uvedena večer 14. prosince, kdy proběhne v její stálé expozici slavnostní ceremoniál. Na středeční tiskové konferenci to oznámil předseda návrhové komise Bedřich Ščerban.

Petr Bříza je úspěšný i na funkcionářské scéně, do síně slávy je ale uveden za svou hráčskou kariéru. „Vypíchl bych u něj především dvě věci: to, že se mu podařilo se Spartou po 36 letech získat titul, a že byl na mistrovství světa 1993 vyhlášen nejlepším brankářem. Je také držitelem bronzu z olympijských her," popisuje Ščerban.

Patrik Eliáš patří k ikonám NHL, celou kariéru odehrál v New Jersey, s nímž získal dvakrát Stanley Cup.

David Moravec se pro změnu nezapomenutelně zapsal do myslí hokejových fanoušků gólem v prodloužení ve finále MS 2001.

V kategorii ostatních hokejových osobností bude do Síně slávy českého hokeje zařazen ikonický sportovní novinář Aleš Procházka.

„Hlavně moje generace ho zná velmi dobře," vypráví Ščerban. „Odkomentoval několik tisíc hokejových zápasů z domácí soutěže, stovky utkání z reprezentace. Dvě desítky světových šampionátů jsme ho mohli slýchat v rádiu. Pamatujeme si ho jako redaktora, který vždy dokázal přesně a trefně popsat děj. Jeho projev byl nápaditý a kultivovaný."

» Seznam všech dosavadních 142 členů Síně slávy českého hokeje najdete ZDE.

Profily nových členů Síně slávy Českého hokeje


(Zdroj: Tisková zpráva Českého hokeje)

Petr Bříza (9. 12. 1964, Praha)

V Praze narozený brankář začínal ve Slavii a do nejvyšší soutěže poprvé nahlédl v českobudějovickém Motoru. Tam odchytal celkem 4 sezony přerušené dvouletou vojnou v Dukle Jihlava, se kterou získal dvě ligová stříbra. Už jako reprezentační brankář přestoupil do Sparty, které pomohl v roce 1990 k prvnímu titulu po 36 letech. Následovaly úspěšné zahraniční štace, nejprve 2 sezony ve finské Raumě, kde se stal nejlepším brankářem nejvyšší soutěže. A následně v německém Landshutu, kde pomohl vytáhnout do té doby podprůměrný tým do špičky ligy a během 6 sezon se stal místní ikonou. Mužstvu mimo jiné pomohl k ligovému stříbru v roce 1995. V roce 1999 se vrátil do Sparty, kde během následujících 7 sezon slavil třikrát extraligový titul a k tomu ještě stříbro a dva bronzy. Dvakrát se stal v nejvyšší soutěži hráčem i brankářem sezony. V reprezentaci byl po odchodu Dominika Haška do zámoří jasnou jedničkou mnoho let, celkem se zúčastnil 13 velkých světových akcí. Ve sbírce má bronz z olympijských her 1992, ze Světového poháru 2004 a hned ze čtyř světových šampionátů v letech 1989, 1990, 1992 a 1993. Na šampionátu 1993 byl vyhlášen i nejlepším brankářem a členem All Star týmu. Celkem v reprezentačním dresu odchytal 114 zápasů a v nich vychytal 9 čistých kont.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Patrik Eliáš (13. 4. 1976, Třebíč)

Křídelní útočník původem z Třebíče začínal v seniorském hokeji na kladenském ledě, kde v roce 1994 přispěl k extraligovému bronzu a na MS do 18 let v tomtéž roce byl zvolen do All Star týmu. Následně odešel do NHL, kde udělal fantastickou kariéru a stal se legendou jednoho z nejúspěšnějších celků své éry – New Jersey Devils. V NHL a Stanley Cupu odehrál celkem 20 sezon, 1402 zápasů, vstřelil 453 gólů a nasbíral 1150 kanadských bodů. To ho řadí na druhé místo historické produktivity Čechů v NHL. Se svým týmem vyhrál Stanley Cupy v letech 2000 a 2003 a v roce 2001, kdy byl nejlepším hráčem NHL v +/- bodech, byl zvolen i do All Star týmu celé NHL. V reprezentaci tolik příležitostí neměl, jelikož hrával často do posledních kol o Stanley Cup. Přesto se nakonec zúčastnil 9 velkých světových akcí. Ze čtyř olympiád si přivezl jednu bronzovou medaili v roce 2006, stejně skončil jeho tým i na Světovém poháru 2004 a také na mistrovstvích světa v letech 1998 a 2011, kdy u toho pokaždé byl i šikovný útočník. Celkem v reprezentaci odehrál 43 zápasů a vstřelil 19 gólů. V roce 2009 se stal držitelem Zlaté hokejky.

Foto: nhl.cz

David Moravec (24. 3. 1973, Opava)

Křídelník původem z Opavy se do nejvyšší soutěže prodral v dresu Vítkovic, kde s krátkou odbočkou do NHL strávil 9 sezon v řadě a byl u zisku stříbrných medailí v letech 1997 a 2002 a bronzů v letech 1998 a 2001. V ročníku 1997-98 byl i nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem extraligy. Následovaly štace v Jaroslavli, Plzni, Malmö, IFK Helsinky (zde získal bronz), Wolfsburgu a Třinci. Kariéru si ještě prodloužil v nižších soutěžích a na Slovensku. Jeho nejzářivější chvíle přicházely pravidelně v reprezentačním dresu. Zúčastnil se šesti velkých turnajů a na pěti z nich získal medaile. Tu nejzářivější na památné olympiádě v Naganu 1998, další dvě zlaté slavil i na světových šampionátech 1999 a 2001. Na posledním jmenovaném turnaji byl vyhlášen i nejužitečnějším hráčem mistrovství a vstřelil zde i slavný rozhodující zlatý gól. Doma má ještě bronzy z mistrovství světa 1997 a 1998. Celkem sehrál v reprezentaci 121 zápasů a vstřelil 24 branek.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Aleš Procházka (11. 8. 1950, Praha)

Po maturitě v roce 1969 přišel jako elév a externí spolupracovník do sportovní redakce Československého rozhlasu a poté, co vystudoval Fakultu žurnalistiky UK, se v roce 1975 stal sportovním redaktorem. Obdivoval legendu rozhlasové sportovní reportáže, Josefa Laufera. Řemeslu se učil po boku další významné postavy historie sportovní žurnalistiky, Stanislava Sigmunda. A pak se stal sám jednou z ikon komentování sportu v Československém, později Českém rozhlase, v němž prožil celý svůj profesní život.

Největší stopu Aleš Procházka zanechal jako brilantní hokejový reportér. Během své kariéry odkomentoval několik tisíc hokejových zápasů nejvyšší domácí soutěže a stovky utkání reprezentačních. Zprostředkoval rozhlasovým posluchačům téměř dvě desítky světových šampionátů, pět olympijských her, mimo jiné i památné finále hokejového turnaje století v Naganu, po němž se mu dostalo málo vídaného ocenění. Trenér Ivan Hlinka mu tehdy osobně poděkoval za vše, co pro český hokej udělal. Zdobila ho obrovská aktivní slovní zásoba, vtipné glosy, pohotovost a v první řadě i profesionalita.

Po dlouhých 45 let jsme mohli obdivovat jeho nápaditý kultivovaný komentář, přesný popis děje i trefné a rychlé reakce. A k tomu příjemný klidný hlas a smysl pro humor. V roce 2014 obdržel od Českého olympijského výboru cenu Oty Pavla za celoživotní propagaci sportu a olympijských ideálů v publicistice. ČOV ocenil nejen jeho reportérské mistrovství, ale i podporu sportu pro všechny, jehož byl velkým propagátorem. Zasloužil se například o vznik Plavecké štafety měst, což je jedna z největších sportovních akcí v České republice pro veřejnost.

Aleš Procházka

Aleš Procházka | Foto: Český rozhlas Radiožurnál

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV