Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Po reprezentační přestávce se opět rozběhl exraligový kolotoč, a tak tu máme naše tradiční hodnocení nejlepších hráčů. Tento týden opanovali hokejisté Liberce.

Michal Birner (Ú, Bílí Tygři Liberec)

Liberec má vynikající formu. V minulém týdnu odehráli Bílí Tygři tři utkání a o bod je obrali pouze hokejisté Litvínova. Michal Birner se pak stal nejproduktivnějším hráčem, když ve třech utkáních nasbíral hned osm bodů. A s pěti góly byl i nejlepším střelcem minulého týdne. Birner byl hodně aktivní, když měl 13 střel na branku a 15 střeleckých přihrávek. Dohromady vytvořil také 20 šancí. S ním na ledě měl také Liberec při hře 5 na 5 střeleckou převahu 43:21 a vstřelil čtyři góly a jeden inkasoval.

Libor Hudáček (Ú, Bílí Tygři Liberec)

Libor Hudáček tvoří už nějakou dobu údernou dvojici právě s Michalem Birnerem. Slovenský forvard si za tři zápasy připsal šest bodů: za dvě branky a čtyři asistence. Podobně jako Birner se i Hudáček podílel na velké herní převaze Liberce, když s ním na ledě byl poměr střeleckých pokusů 51:23 pro Bílé Tygry. Ve všech situacích byli dokonce Hudáček a Birner hned u 11 vstřelených gólů! Kromě toho byl Hudáček v ofenzívě zapojen ještě více než Birner. Vyslal hned 19 střel na branku soupeřů a na dalších 12 střel nahrál spoluhráčům. A celkově vytvořil 31 šancí, sám Hudáček měl 24 střeleckých pokusů ze slotu.

Radim Zohorna (Ú, BK Mladá Boleslav)

I Mladá Boleslav se může pyšnit výbornou formou, podobně jako Liberec. Nasbírala osm z devíti možných bodů. A podíl na tom má v tomto týdnu i Radim Zohorna, který si připsal dva góly a stejný počet asistencí. V ofenzívě sice nemá podobná čísla jako liberecké duo, ale s ním na ledě měla Mladá Boleslav herní převahu, když byl poměr střeleckých pokusů 44:26 v její prospěch a poměr branek 2:0, obojí při hře 5 na 5. Zohorna se sám podílel čtyřmi střelami na branku a na dalších sedm nahrál.

Michal Bulíř (Ú, Bílí Tygři Liberec)

V našem žebříčku se objevuje i třetí hráč Liberce. Michal Bulíř totiž více než zdatně sekundoval výše zmíněné dvojici spoluhráčů, když si připsal čtyři góly a tři asistence. K tomu přidal hned 15 střel na branku a v 19 případech se dostal k pokusu ze slotu. Kromě toho si připsal i 16 úspěšných vstupů do útočného pásma, nejvíc z hráčů Liberce, a 14 úspěšných výstupů z vlastní třetiny.

Filip Novotný (B, HC Energie Karlovy Vary)

Filip Novotný podal z brankářů v minulém týdnu nejlepší výkony. Karlovým Varům to i přesto stačilo pouze na jednu výhru ze dvou zápasů. Novotný čelil v obou zápasech více než 40 střelám. Proti Plzni inkasoval dvakrát ze 41 střel a proti Kometě Brno pouze jednou, když předvedl 43 zákroků. Dohromady čelil za dva zápasy 50 střelám z prostoru slotu, o jednu více měl minulý týden pouze Lukáš Cikánek z Kladna, který ale odchytal o utkání více. Celkově Novotný za dva zápasy pochytal Varům v porovnání s průměrným brankářem o 5,65 gólu navíc.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV