Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Matěj Stránský se po několika letech v zahraničí, především v Severní Americe, vrátil před letošní sezonou do Česka. Oblékal dres posledního mistra z Třince a okamžitě se zařadil mezi nejlepší útočníky Tipsport extraligy. A to nejen směrem do ofenzívy.

Už jen pohled na základní statistiky ukazuje, že důvěru, kterou do Stránského Václav Varaďa vložil, mu tento útočník splatil.

Stránský dostával příležitosti v každé herní situaci – v rovnovážném počtu byl třetím nejvyužívanějším útočníkem Třince, v přesilové hře pak druhým a v oslabení odehrál za zápas pátý nejvyšší čas.

Matěj Stránský se pak odvděčil 45 kanadskými body a byl šestým nejproduktivnějším hráčem extraligy. A nejen co se týče samotných bodů byl Stránský nejlepším útočníkem Ocelářů.

V porovnání s ostatními forvardy měl Třinec s Matějem Stránským na ledě jedny z nejlepších výsledků – poměr střeleckých pokusů měli Třinečtí druhý největší (54,15 %), poměr pokusů ze slotu dokonce úplně nejlepší (60,75 %).

To vše se navíc transformovalo i do brankového poměru, který v Třinci měli lepší pouze Petr Vrána a Aron Chmielewski, dva nejčastější spoluhráči Matěje Stránského.

K tomu přispěl Stránský největším počtem bodů z hráčů Třince, když jich při hře 5 na 5 nasbíral 23. Při přepočtu na 60 minut jsou pak lepší pouze Martin Růžička, který však odehrál jen osmnáct zápasů, a Tomáš Marcinko.

Matěj Stránský nepatří mezi nejčastější střelce, ani hráče, kteří by výjimečně často připravili pozici pro střelu spoluhráčům. Zato si Stránský dokáže počkat na správné příležitosti. Hned 62,6 % jeho střeleckých pokusů je totiž z prostoru slotu (třetí nejvyšší podíl v týmu) a 46 % jeho přihrávek je taktéž do těchto míst, v tomto ohledu je nejlepším útočníkem Třince.

Je jeden herní aspekt, kde ční nad spoluhráči a patří v něm i k extraligové špičce. A tím je transport puku z defenzivní do ofenzivní třetiny. Především ve vlastním pásmu si Stránský dovede mistrně poradit, když si za 60 minut hry připíše více než 20 úspěšných výstupů z obranné třetiny, a v rámci extraligy mu patří šesté místo. S velkým úspěchem pak Stránský prochází i do útočného pásma, když se mu to povedlo v 16,28 případech za 60 minut hry.

Díky výborným schopnostem právě v přechodu z obranné do útočné třetiny tráví Třinec se Stránským na ledě minimum času ve vlastním pásmu. To se projevuje i na statistických ukazatelích: Třinec při pobytu Stránského na ledě inkasuje 48 střeleckých pokusů soupeřů, druhý nejmenší počet z útočníků Ocelářů. Ze slotu potom mají soupeři lehce přes 15 pokusů za 60 minut hry, v čemž je Stránský suverénně nejlepším forvardem.

Grafika, kterou vytvořil kolega Adam Papoušek, vystihuje přesně výše zmíněné přednosti Matěje Stránského. Ten patří k nejlepším útočníkům už ve zmiňované tranzici. Díky tomu Třinec netráví tolik času ve vlastním pásmu, ale naopak dostává pod tlak své soupeře.

V útočné třetině pak Stránský působí především jako distributor puku. Václav Varaďa tak opravdu nemusí mít strach nasadit ho do jakékoliv situace.

Stránský kromě hry 5 na 5 vykazuje výborné výsledky i v obou speciálních týmech. To už je však na další článek.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV