Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Tipsport extraliga se blíží do finiše, do konce základní části zbývají pouze tři kola. Jak se změnily šance týmů na jednotlivá umístění?

Boj o první místo

Třinec už měl nakročeno k prvenství v základní části, to si ale zkomplikoval prohrou s Hradcem Králové. Po tomto zápase klesly jeho šance na první místo z 87 na 79 procent. Následně pak v přímém souboji nestačil na Spartu, a před posledním týdnem jsou tak šance pouze 58:42 pro Třinec.

Třinec i Spartu čekají dva stejní soupeři – České Budějovice a Mladá Boleslav. Jediný rozdíl je v souboji Sparty s Kometou a Třince s Litvínovem. Pro Třinec je vhod bod náskoku, model mu tak dává lehkou výhodu.

Boj o Top 4

Největší boj probíhá o dvě zbývající příčky v první čtveřici, které zajistí postup přímo do čtvrtfinále. A tento souboj je doslova jako na houpačce. Na začátku týdne na tom byly nejlépe Mladá Boleslav s Libercem, když oba celky měly šanci na umístění v nejlepší čtveřici přes 80 procent.

Všechny týmy, které jsou ještě ve hře, ale několikrát klopýtly. Liberec, který jako jediný ze čtyř týmů v tomto souboji odehrál čtyři zápasy, prohrál dvakrát, jedna výhra pak přišla v prodloužení. Po prohře s brněnskou Kometou jeho šance spadly až k padesáti procentům. Díky následným prohrám Mladé Boleslavi i Hradce Králové je ale jeho postavení momentálně nejlepší.

Výkony Mladé Boleslavi byly jako na houpačce, když dvě prohry proložila jedním vítězstvím. Na postup do čtvrtfinále tak živí momentálně šanci 72,7 %, když ji model považuje za lepší tým než Hradec Králové. Především má na Mountfield i dva body náskoku.

Ty se ale mohou velmi rychle rozplynout. Hned úterní zápas totiž svede dohromady právě Mladá Boleslav a Hradec Králové. Může tak být určujícím utkáním v souboji o třetí a čtvrté místo. Hradecký Mountfield začínal týden se šancí na čtvrtfinále 22 %, po dvou výhrách ze tří zápasů však nyní má šanci 41 %. Stejně jako Liberec si i Hradec vylámal zuby na Kometě.

Plzeň pak má už pouze malou naději na přímý postup do čtvrtfinále, a to 3,1 %. Na čtvrtý Liberec ztrácí pět bodů a především by musela přeskočit ze šesté pozice hned dva týmy. K výraznému vylepšení šancí ji tak nepomohly ani výhry nad Libercem a ve Vítkovicích.

Nejlepší hráči

Zajímavé určitě je i to, jak promlouvají do našeho modelu výkony hráčů. Jak se změnily jejich projektované hodnoty, a kteří z nich jsou momentálně v našem modelu mezi nejlepšími?

Kolonka „změna“ udává, o kolik se změnila hodnota Game Score daného hráče v porovnání období 22. až 28. února. A to na základě jejich nedávných výkonů, které s postupem sezony hrají větší a větší roli, ale také například změny v času na ledě.

První desítka hráčů na obou pozicích zůstala bez větších změn. Pouze si prohodili místa Petr Čerešňák a Jiří Ondrušek, který podává výborné výkony.

V těch pokračuje i obránce Českých Budějovic Ondřej Slováček. Ten bodoval už v sedmi zápasech v řadě! Po předčasném konci sezonu pry Pavla Pýchu tak využívá své větší role velice dobře. V modelu se zvýšila jeho hodnota o 0,04.

Výrazně si polepšil také Libor Zábranský, který vstřelil dva góly v utkání se Zlínem. Z první desítky beků zaznamenal největší zlepšení Mislav Rosandič. Ten v průměru odehraje 21 minut na zápas a vede si v nich velmi kvalitně.

Mezi útočníky má jedno z největších zlepšení na svědomí Jakub Kotala z Mladé Boleslavi. Ten nastupuje vedle Adama Zbořila a Davida Šťastného v prvním útoku a na jeho výkonech je to zřejmé.

Solidní zlepšení model zaznamenal také u několika hráčů Karlových Varů: především u Tomáše Redlicha a Martina Kohouta. Druhý jmenovaný si připsal v uplynulém týdnu čtyři body a celkově bodoval v šesti utkáních za sebou. To je před koncem základní části pro Karlovy Vary dobrá zpráva.

Další souhrn našeho modelu Game Score přineseme příští týden v rámci preview jednotlivých sérií play off!

Jak funguje model Game Score, jsme si představili zde. A k čemu a jak ho využíváme, najdete v tomto článku.

Extraliga během uplynulého týdne vyřešila jednu z hádanek – play off. Postupující dvanáctka týmů už je jasná, když si vyřazovací boje zajistila během minulých kol i Olomouc. Boj však stále naplno probíhá na špici tabulky.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV