Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Po dvou finálových duelech vede Třinec 2:0 na zápasy a má tak k titulu mnohem blíže než Liberec. Co z pohledu statistik z prvních dvou měření sil vyniká?

První útok Třince v laufu

V našem statistickém preview jsme zmiňovali, že jedním z klíčových faktorů bude souboj první formace Ocelářů s obrannou dvojicí Ronald Knot-Ondřej Vitásek. Tento souboj prozatím vyhrává třinecký útok.

Ronald Knot strávil proti první formaci na ledě při hře 5 na 5 lehce přes deset minut. Během toho si útok Stránský-Vrána-Růžička vypracoval sedm šancí a Liberec pouze tři. Poměr očekávaných gólů pak vyznívá s 54,8 % také pro třinecké forvardy.

Ti se navíc dvakrát gólově v tomto duelu prosadili. Celkově si Matěj Stránský připsal v základním počtu hráčů gól a dvě asistence, Martin Růžička tři nahrávky a Petr Vrána přispěl jedním gólem.

Třinec kontroluje střední pásmo

Co se Třinci dařilo náramně, byla v prvních dvou zápasech defenzivní činnost ve středním pásmu. S jeho přechodem mají Bílí Tygři kolikrát při hře 5 proti 5 obrovské problémy.

Třinec nechává Liberec poměrně v klidu rozehrávat ve vlastní třetině. Bílí Tygři vyvezou puk z vlastní třetiny v 66 %, což je téměř totožné se základní částí. Do útočné třetiny ale vstupují v držení puku pouze v 37 % případů. Naopak v základní části to bylo 50 %.

Velice často se tak musí uchylovat pouze k nahození. Z 91 nahození však Liberec získal puk do svého držení pouze třikrát, což je ve srovnání se základní části třetinová úspěšnost.

Liberec příliš spoléhá na obránce

Pokud se Liberec v útočném pásmu usadí, většinu střeleckých pokusů mají na kontě obránci. Při hře 5 na 5 mají obránci Liberce celkem 47 pokusů, útočníci pak 42.

Navíc pouze čtvrtina střeleckých pokusů libereckých obránců míří na branku. O moc lépe na tom nejsou ani útočníci, kteří Ondřeje Kacetla donutili k zákroku pouze 15krát ze 42 pokusů a vstřelili jeden gól.

Zatímco celkově Liberec má na kontě více střeleckých pokusů než Třinec, na branku projde pouze málo z nich, což ukazuje i 42 zblokovaných střel. Tedy téměř polovina z nich.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV