Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Olomouc v létě opustili někteří zkušení hráči, nahradili je především mladíci, často ze Chance ligy. Do nucené pauzy stihla Mora odehrát čtyři zápasy, dva z nich vyhrála, dva prohrála.

DVAKRÁT OSMÍ. Olomoučtí hráči se ve dvou důležitých statistikách pohybují na osmém místě. Jednou je počet získaných bodů (6), druhou podíl střeleckých pokusů ze slotu při hře 5 na 5 (49,4 %). V obou jsou okolo extraligového průměru.

DEVĚT GÓLŮ, OSM STŘELCŮ. Na devíti brankách Olomouce se podílelo osm hráčů, samí útočníci. Nejvíce, dva góly má na kontě Jan Knotek, jenž je oba dal v jednom zápase. V utkání proti Pardubicím přispěl k vítězství 3:2.

POSILA GŘEŠ. Nebyly to pro něj úplně první starty v Tipsport extralize, posledních pět sezon ale Tomáš Gřeš strávil převážně ve druhé nejvyšší soutěži. Loňské angažmá v Porubě mu vyneslo smlouvu s Olomoucí, za kterou ve čtyřech duelech jednou skóroval a pětkrát vystřelil. 

DOBRÉ PŘESILOVKY. Statistiky jsou sice zkreslené vlivem malého počtu odehraných utkání, v Olomouci ale můžou být s přesilovkami zatím spokojení. Ze 13 možností dvakrát skórovali a s 15,38% úspěšností jsou pátí nejlepší.

BRANKÁŘI NEZAČALI NEJLÉPE. Brankáři by měli být jednou z hlavních předností svěřenců trenérů Tomajka a Motáka. Branislav Konrád (90,76 %) a Jan Lukáš (87,50 %) ovšem na loňské povedené výkony zatím nenavazují. Stále toho však odchytali velmi málo, takže obšírnější hodnoceni nechme na později.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

ONDRUŠEK = TLAK OLOMOUCE. I takovou rovnicí se dá vyjádřit dosavadní přínos obránce Jiřího Ondruška. S ním na ledě zaznamenali Olomoučtí 35 šancí a inkasovali jich jen 19. Se 64,9% podílem při rovnovážném stavu hráčů je to nejlepší výkon v týmu! 

LEPŠÍ MUŠKA. Petr Kolouch sice pálí, seč to jde, gól ale ne a ne padnout. Se 14 střelami je nejpilnějším hráčem Olomouce, avšak stále bez branky. Alespoň deset střel zaznamenali ještě Knotek, David Škůrek (oba 11) a Rostislav Olesz (10).

ZALOŽIT AKCI? TO JE KUCSEROVO. Když chcete zavézt puk do útočné třetiny, dejte ho Lukáši Kucserovi. Devětadvacetiletý forvard s ním úspěšně překročil útočnou modrou už 16krát a třikrát z toho byla nebezpečná šance (při 5 na 5).

HRÁČ NA BULY. Hanákům se jako týmu při vhazování zatím příliš nevede, v rámci extraligy jsou desátí. Úspěšnost se snaží vytáhnout Rostislav Olesz, jenž z 25 soubojů 13krát zvítězil. S 52 % vévodí celému mužstvu.

ZAMÍŘENÉ STŘELY. Pokud nemůžeme něco Olomouci vytknout, je to snaha střílet z co nejnebezpečnějších prostor. V relativních čísel ze hry 5 na 5 sice vychází, že Moravané nepatří mezi nejlepší týmy v klasických střeleckých pokusech, ve střelbě ze slotu jim ale patří vynikající druhá příčka!

Partneři HC Olomouc

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV