Hokejka news

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

Vzpomínky na dosud poslední titul mistrů světa ožívají: za České Budějovice nastoupí Petr Vampola s Filipem Novákem a za Kladno bude sbírat starty Jaromír Jágr. Kteří další hráči mohou rozhodnout bedlivě sledované semifinále?

České Budějovice


Klíčový hráč – Petr Vampola

Vampola naznačil, že hraje zřejmě poslední sezonu v kariéře. Šestatřicetiletý centr je dosud druhým nejproduktivnějším hráčem play off – proti Havířovu se blýskl bilancí 2+5. V klíčových okamžicích to vzal na sebe a v semifinále to bude do jisté míry opět na něm. Pro zajímavost: Kladno mělo o Vampolu během sezony také zájem. A ještě jedna pikantnost: pamatujete, s kým si na památném MS 2010 zahrál v jedné lajně? No přece s Jaromírem Jágrem.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Další rozdíloví hráči

Kapitán: Zdeněk Kutlák
V základní části skóroval jedenáctkrát – žádný jiný obránce nedal víc gólů. Osm branek zaznamenal v přesilovkách. V rovnovážném počtu už byl Kutlákův přínos menší, což je vidět na průměrné statistice +/- (+6). Ve čtvrtfinále byl druhým nejvytíženějším hráčem WSM Ligy – za zápas zvládl 23 minut a 29 vteřin. Díky zkušenostem a přesilovkovému přehledu může být v semifinále pomyslným jazýčkem na vahách. 

Osobnost: Václav Nedorost
Nedorost zazářil v prvním čtvrtfinálovém utkání, kdy skolil Havířov čtyřmi body. Ve zbylých zápasech získal už jen bod. Až teď ale přichází jeho čas – právě kvůli následujícím dnům (a týdnům?) ho Motor v létě přivedl z KHL. Nedorost, který je po Jaromíru Jágrovi největší osobností soutěže, byl v základní části s výrazným náskokem dvanácti bodů nejproduktivnějším hráčem Motoru. V play off pak utvořil nebezpečnou dvojičku s Petrem Vampolou.

Talent v bráně: Petr Kváča
Havířov si s Petrem Kváčou nevěděl rady – za pět zápasů mu dal jen šest gólů. Dvacetiletý brankář, jehož výkony pozorně sleduje Colorado, které Kváču loni draftovalo, zakončil čtvrtfinále s dvěma čistými konty a skvělou úspěšností zákroků 95,52 %.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Kladno


Klíčový hráč – Lukáš Cikánek

České Budějovice měly v základní části jen 9% úspěšnost střelby a z několika brankářů "udělaly" hvězdu zápasu.Teď se jim postaví gólman, který skvěle načasoval formu a v závěru základní části i ve čtvrtfinále byl kladenskou oporou. Tlak na Cikánka ovšem znovu vzroste – Rytíři nejsou favoritem série, potřebují proto špičkového brankáře. Cikánek jím může být. 

Lukáš Cikánek.

Lukáš Cikánek. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Další rozdíloví hráči

Rychlobruslař: Jakub Strnad
Po odchodu Davida Stacha si mnoho fanoušků našlo oblíbence v Jakubu Strnadovi. Po ledě neúnavně létá a zároveň dává důležité góly. V základní části se trefil dvacetkrát a Prostějovu vstřelil čtyři branky. V závěru čtvrtfinále hrál pod práškami, Motoru ale bude svým stylem jistě dělat problémy. Když rozkmitá svoje nohy, těžko se zastavuje.

Šikula: Jan Kloz
Učil se od Jaroslava Roubíka a vyrostl z něj jeden z nejlepších hráčů WSM Ligy. Kloz je skvělý na puku a stejně jako jeho někdejší parťák Roubík umí najít nečekané řešení. Teď je potřeba, aby svoje výkony upgradoval na vyšší level a pomohl Rytířům s přesilovkami. Rytíři využili proti Prostějovu jen čtyři početní výhody ze třiceti. 

Zabiják: David Tůma
Až do posledního kola bojoval o korunu pro krále střelců, nakonec skončil se 23 góly na třetím místě. Těžil hlavně ze skvělé úspěšnosti střelby (18,25 %). Ještě o něco lepší efektivitu si drží v play off, ve kterém se prosadil už čtyřikrát. Zkrátka: když mu dají České Budějovice trochu prostoru, hrozí jim průšvih.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV