Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Pět posledních sezon, čtyřikrát vítěz základní části. Liberec je jedním z nejúspěšnějších extraligových klubů současnosti, o tom není pochyb. Na úspěchu mají zásadní podíl hvězdy ze sestavy Bílých Tygrů, do které se před letošním ročníkem vrátil Tomáš Filippi.

Osmadvacetiletý útočník se na sever Čech vrátil po krátkém intermezzu v KHL, kam odešel v prosinci 2019. V ruské nejvyšší soutěži znovu oblékl dres Magnitogorsku a nastoupil do 23 utkání.

Očekávání, s nimiž se do Liberce vrátil, byla jasná – postarat se o produktivitu v útoku. Předpoklady pro tento úkol jsme v červnu rozebírali v jednom z našich článků.

Zbývá tak odpovědět na jednoduchou otázku. Jak si Filippi vedl v úvodních zápasech sezony?

Především při přesilovkách výborně. Zaznamenal v nich všechny své body (2+1) a v řadě statistik v nich patří k nejlepším hráčům Tipsport extraligy.

Střelecké pokusy ze slotu a střely na branku? Druhé místo. Úspěšné kontrolované vstupy do útočného pásma? Desátá příčka ve velmi nabité konkurenci.

Právě v poslední statistice EN.W, kterou najdete i na výše přiloženém obrázku, vyniká Filippi i při klasické hře 5 na 5. V rámci extraligy se opět dělí o desáté místo, v Liberci je bezkonkurenčně první.

S devíti střelami je druhým nejpilnějším střelcem v přesilovkách v celé extralize.

Také při rovnovážném stavu hráčů na ledě byl Filippi v prvních pěti zápasech vidět hlavně v roli střelce. Se čtrnácti střeleckými pokusy mu patří třetí místo, v šesti případech šlo o nebezpečné šance z prostoru mezikruží a před brankou.

Ne všechno však vypadá bezvadně. Pohledem statistik byl Liberec na začátku sezony s Filippim na ledě spíše pod tlakem. Dokládá to i negativní týmový poměr střeleckých pokusů ze slotu – Severočeši s ním na ledě vyslali šestnáct střel a inkasovali jednadvacet.

Tento podíl se přenáší i do gólového poměru. Filippi byl při hře 5 na 5 u čtyřech inkasovaných branek a dvou vstřelených. Tady je ale potřeba upozornit na tzv. index štěstí, který v sobě kombinuje úspěšnosti zákroků a střelby. Ten činí u Filippiho lehce nad 97 procent a ukazuje, že celková čísla sráží hlavně podprůměrná úspěšnost zákroků libereckých brankářů s Filippim na ledě.

Odchovanec Bílých Tygrů navíc čelil nejvytěžovanějším protihráčům soupeřů. Jen namátkou: nejvíce času na ledě odehrál proti hráčům jako jsou Jan Košťálek, Filip Hronek či Jakub Nakládal. Upozornit musíme i na malý vzorek odehraných utkání, který může hodnocení zkreslovat.

Závěr

Celkově je však přínos Tomáše Filippiho v Liberci jednoznačně pozitivní. Vidět je to zejména v početních výhodách, v nichž patří k nejlepším hráčům extraligy.

Partneři Bílých Tygrů Liberec

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV