Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Ještě v loňské sezoně byl Roman Horák nejproduktivnějším hráčem švédského Växjö, na letošní ročník si jeho služby pojistila Sparta. A devětadvacetiletý útočník v prvních dvou utkáních ukázal, proč by měl být oporou Pražanů.

Po dvou zápasech je stále brzo na to hodnotit týmy i hráče, nota bene na základě statistik, které můžou po dalším kole vypadat úplně jinak.

Přesto se zdá, že se zatím vyplňují slova sportovního manažera Sparty Jaroslava Hlinky. „Roman by měl zastávat roli centra v elitním útoku a být jedním z našich rozdílových hráčů,“ řekl v květnu, když podpis smlouvy oznamoval.

Sparta má za sebou dva zápasy, v nichž reprezentační útočník vstřelil dva góly a přidal jednu asistenci. Naposledy se postaral o vítěznou trefu v zápase proti Zlínu. A to není všechno.

Devětadvacetiletý centr totiž naplno dokazuje svoji všestrannost.

Se čtyřmi střelami při hře 5 na 5 je nejčastěji střílejícím útočníkem Pražanů, na čtyři pokusy na branku při rovnovážném stavu hráčů na ledě pak přihrál svým spoluhráčům.

Daří se mu na buly, z 35 absolvovaných vhazování vyhrál 22 (62,86% úspěšnost).

Už přes 10 minut stihl Horák odehrát také v přesilovkách. Právě v početní výhodě rozhodl nedělní zápas s Berany, celkově v nich vyslal čtyři střely z nejnebezpečnějšího prostoru mezikruží a před brankou (slotu). Podívat se můžete na mapě níže ↓

Mapa střeleckých pokusů ze slotu Romana Horáka v přesilovkách v úvodních dvou zápasech sezony 2020/21.

Mapa střeleckých pokusů ze slotu Romana Horáka v přesilovkách v úvodních dvou zápasech sezony 2020/21.

Jeho přínos týmu dokazují i statistiky Corsi a poměru střel ze slotu, které naznačují, že Sparta s Horákem na ledě oba dva soupeře jasně přestřílela. Konkrétně 31:17 ve střeleckých pokusech (64,6 %) a 6:4 ve střelách ze slotu (60 %).

Musíme však upozornit, že jde o pouhý dvouzápasový vzorek a na vypovídající závěry si budeme muset ještě počkat.

I tak jde o nadějný začátek.

Touto větou se dá vlastně celkově zhodnotit výkon Romana Horáka v úvodních dvou duelech sezony. Spolehlivost, dobrá hra na vhazování a ofenzivní přínos jsou přesně tím, co od něj Sparta očekává.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV