Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Stejně jako jsme vám nabídli preview z pohledu čísel ke každé sérii semifinále play off Tipsport extraligy, podíváme se na ně v krátkosti i zpětně. Díky čemu dané celky postoupily a kdo vlastně byl herně lepším týmem v jednotlivých duelech?

Souboj Sparty s Třincem sliboval v semifinále velkou sérii. A fanoušci se jednoznačně dočkali. Přitom to vypadalo, že Sparta si dojde pro poměrně jasný postup, v sérii vedla 3:0 na zápasy a hru měla většinu času pod kontrolou. Od čtvrtého duelu ale nastal zlom a Sparta nedokázala Třinec dorazit, Oceláři se naopak nadechli k dalšímu ze svých velkých výkonů.

Třinec dokázal totiž v historii české extraligy něco, co ještě nikdo před ním – otočil stav série z 0:3 na 4:3. Řadu svých titulů tak bude bránit ve finále Pardubicím vlastním tělem.

HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec

Vstup do série měla Sparta výborný. V prvním utkání dokázala Třinec vynulovat a došla si pro poměrně jasnou výhru 3:0, která odpovídala průběhu zápasu.

Následně Sparta zvládla také dvě prodloužení, kdy brala shodně výhry 3:2. Ve druhém utkání série opět tahala za výrazně delší konec provazu a zaslouženě tak po domácích duelech vedla 2:0.

Ve třetím zápase se ale začal obraz hry měnit – Třinec byl aktivnějším týmem, tlačil se častěji do zakončení, výhru ale v prodloužení brala opět Sparta. Čtvrtý duel přinesl další herně vyrovnanou partii, první mečbol Sparty ale Třinec odvrátil především díky skvělému vstupu do utkání, kdy v první třetině vstřelil dva góly a tento náskok dokázali zkušení Oceláři kontrolovat.

To stejné následovalo i v utkání číslo pět. Třinec opět skvěle vstoupil do utkání a po úvodní třetině vedl po zásluze 2:0, a opět svoje vedení dokázal dovést do vítězného konce.

Za stavu 2:3 na zápasy z pohledu Ocelářů se tak série přesunula zpět do Třince. V zápase číslo šest se pak na úvodní gól zápasu čekalo vůbec nejdéle, až na začátku třetí třetiny šla do vedení Sparta. A když už se zdálo, že právě ona bude vyzyvatelem Pardubic, rozzářil třineckou halu Daniel Voženílek gólem dvě desetiny sekundy před koncem třetí třetiny. A v následném prodloužení byl Třinec úspěšnější čímž si vynutil rozhodující sedmý duel!

Stejně jako v utkání číslo šest byla také v tom sedmém zápase Sparta aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Od začátku druhé třetiny držela vedení 2:1, Třinec ale opět utekl hrobníkovi z lopaty vyrovnávacím gólem v poslední minutě řádné hrací doby. A ve 4. prodloužení poslal Oceláře do dalšího finále Miloš Roman!

Fantasticky se v sérii ukázal opět Ondřej Kacetl, který od druhého utkání nahradil v brance Třince Marka Mazance. Kacetl v součinnosti s defenzivní hrou Ocelářů v semifinále naprosto exceloval, když chytil celkově 7,24 gólu nad očekávání. Impozantní výkony předvedl především v šestém a sedmém utkání série, kdy si připsal dva vychytané duely. Spolehlivý výkon ale podal ve všech šesti zápasech.

Na druhé straně Jakub Kovář chytil v sérii 1,18 gólu nad očekávání, zapsal jeden vychytaný zápas, ale také jeden svým slabším výkonem Spartě ztratil, a to ten pátý.

Z hráčů v poli v semifinále opět hrál výborně Jakub Krejčík, který měl na kontě hned čtyři góly, ke kterým přidal jednu asistenci. Velmi dobrou sérii odehrál také Filip Chlapík s bilancí 3+3. Vidět ale byli na straně Sparty také Ondřej Mikliš, Pavel Kousal či Michal Kempný.

Z hráčů Třince zakončil sérii s nejlepším hodnocením Game Score Adam Helewka, který měl v sérii bilanci dvou gólů a jedné asistence. A také Marko Daňo, který skóroval čtyřikrát a přidal i dvě gólové přihrávky.

Oceláři tak v semifinále dokázali jako první tým otočit nepříznivý stav 0:3 na zápasy a ve finále budou vyzyvatelem favorita z Pardubic. Třinec ale bude zároveň útočit na pátý titul v řadě! A Sparta? Ta sice bere bronz, na titul si ale musí počkat minimálně další rok.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV