Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

V právě skončené sezoně si Matej Paulovič zahrál za Hradec i Pardubice. Do statistik se příliš nezapsal ani v jednom klubu. V Dynamu ale pokračuje.

V předminulé sezoně vlétl do Tipsport extraligy jako uragán – ve 43 zápasech dal 12 branek a nasbíral 22 bodů. V uplynulém ročníku se mu ale dařilo podstatně méně.

V Mountfieldu stihl Paulovič odehrát 26 zápasů, do statistik se zapsal jen šesti body. Se svými výkony nebyl spokojený a jak sám prohlásil, možná mu nesedl defenzivnější styl hry, který týmu naordinoval Vladimír Růžička.

Možná i proto ho klub vyměnil do Pardubic. A i když tam příliš nepookřál, s Dynamem se dohodl na novém kontraktu. Co můžeme z loňské sezony vyčíst pro jeho další angažmá?

Dva jiné týmy

Podíváme-li se na už zmiňované základní statistiky gólů a bodů, nemusí nám Paulovičovy štace v uplynulém ročníku připadat zas tak odlišné. Opak je však pravdou.

V Hradci totiž v mnohých ohledech patřil mezi nejlepší extraligové hráče. I když gólově ani bodově se mu nedařilo (což můžeme přičíst také velmi nízké 2% úspěšnosti střelby), průměrně produkoval druhý nejvyšší počet střel na branku při hře 5 na 5 (SOG/60 minut).

Na předních místech žebříčku se nachází také ve vstupech do útočného a výstupech z obranného pásma – ve druhé statistice (EX.W/60 minut) byste ho našli na osmé pozici.

A konečně, Hradec s ním pravidelně přestřílel soupeře. 61,6% poměr vyslaných a obdržených střeleckých pokusů ze slotu s Paulovičem na ledě byl v extralize dokonce druhým nejlepším, lépe se týmu vedlo i ve srovnání, když byl na ledě a když odpočíval (sCF % Relative).

Když se tedy na druhé straně podíváme na to, jak se pětadvacetiletému forvardovi dařilo v Pardubicích, může se zdát, že větší kontrast už nenajdeme. I když bodově byl u hlavního rivala produktivnější, v dalších, na grafice ukázaných statistikách, zaostával, a to často výrazně.

Kde je háček?

Ve světě však není téměř nic černobílé a platí to i v hokeji. Jednoduché srovnávání bez kontextu je totiž málo a často skrývá důležitou část reality.

Abychom totiž měli k dispozici kompletní obrázek, musíme dodat, že rodák z Topoľčan hrál v každém týmu za velice odlišných podmínek.

V Hradci nastoupil v útočné třetině k 59,3 procentům vhazování (pomineme-li střední pásmo), v Pardubicích k 36,8 %.

V Hradci napočítali statistici soupeřovým útočníkům (podle odehraného času na ledě), proti kterým na ledě hrál, pouhou 11% kvalitu. V Pardubicích činila 46 procent. (Musíme doplnit, že v Pardubicích hrál také s lepšími spoluhráči).

To jsou dva důvody, které mohly mít vliv na Paulovičovy statistiky. Nehledě na fakt, že Mountfieldu se týmově dařilo mnohem lépe než Dynamu.

Závěr

Předešlý poznatek nemá ilustrovat, že za tím, zda Paulovič hraje dobře, nebo špatně, stojí jen to, jakou má roli v týmu. Nepochybně však má na jeho výkony vliv. Pardubice by to měly v příští sezoně vzít v potaz.

Poznámka: 238. místo z první grafiky vychází z faktu, že mezi 213 útočníky, kteří při hře 5 na 5 odehráli alespoň 150 minut, je několik hráčů, včetně Pauloviče, vícekrát (kvůli angažmá v různých týmech). Proto je statistických záznamů více než 213.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV