Hokejka news

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

Ne, mávnutí kouzelným proutkem nepřišlo – Sparta po nepovedené základní části strádala i v play off a v pátek jí skončila sezona.

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

(3:2pr., 4:1, 4:1)

Říká se, že play off rozhodují přesilovky...
... a zatímco libereckým vyšly (4/11), Spartě se nepovedly (0/8).

Dalším klišé je, že první gól týmu pomůže...
... no a Liberec se jako první dostal do vedení ve všech třech zápasech.

Byl vůbec zraněný? 
Tomáš Filippi kvůli zranění vynechal většinu sezony a předčasně skončil v Magnitogorsku. Během přestupové uzávěrky zamířil do Liberce, ale nebylo jisté, zda stihne konec sezony a hlavně, v jaké bude pohodě. Teď už to víme: v základní části odehrál čtyři zápasy (0+3) a po předkole je nejproduktivnějším hráčem (2+1) play off.

Když to nejde, tak to prostě nejde
Sparta dala Liberci jen čtyři góly. Ani jednou nebodovali Marek Ďaloga, Zbyněk Michálek, Richard Jarůšek, Lukáš Klimek, Andrej Kudrna nebo Jan Buchtele.

I Will survive
Všechny tři zápasy odchytal v liberecké brance Roman Will – a vedl si báječně (1,31 G/Z, 95,06 %).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Pech příkladem
Lukáš Pech byl jedním z mála sparťanských hráčů, který odváděl alespoň svůj standard. Také v play off byl vidět: dal gól, k tomu zapsal dvě asistence.

Nenápadný hrdina
Jaroslav Vlach není v týmu kvůli produktivitě, má jiné úkoly a v základní části zaznamenal jen čtyři asistence. Jenže v play off, to je jiná! Vlach jednou skóroval a přidal dvě asistence (i přes nízký ice time a velký poměr startů v obranném pásmu). Kromě toho zářil na buly (67 %), předvedl šest hitů a takřka pětinu svého ice timu strávil v oslabení. V přepočtu produktivity na odehraný čas je druhým nejefektivnějším hráčem play off (5,04 P/60).

Talent v obraně
Část sezony strávil na farmě v Benátkách, v play off už je Filip Pyrochta libereckou oporou: mladý obránce zapsal tři asistence, ve statistice plus minus má +3 body a ani jednou se nenechal vyloučit.

Nejvytíženější muži
Nejvyšší ice time z libereckých hráčů měl Martin Ševc (23:53). Není divu – v rovnovážném stavu byl spolehlivý. Nebyl ani u jedné branky soupeře, zato byl u čtyřech libereckých. Ze sparťanských hokejistů si nejvíc zahrál Arturs Kulda (22:34).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ostřelovač Redenbach
Nejaktivnějším střelcem mezi Bílými Tygry byl Tyler Redenbach: třináctkrát vystřelil na bránu, jednou mimo ní a jeden pokus mu zblokoval soupeř. Kanadský útočník se radoval ze dvou gólů.

Michálek to zkoušel
Zkušený obránce Zbyněk Michálek sice nebodoval, ale byl střelecky aktivní: osmkrát vystřelil na bránu, jednou mimo a čtyři jeho rány zastavili protihráči.

Obětavý lídr
Lukáš Derner je jedním z největších extraligových srdcařů. Dokazuje to i počet zblokovaných střel – v play off skočil do čtyř soupeřových ran.

Jelínkova buly
Petr Jelínek byl v základní části druhým nejlepším centrem na buly, v play off svoji úspěšnost ještě navýšil – proti Spartě vyhrál 66 % vhazování. V obranném pásmu měl dokonce 67% úspěšnost.

Nám se daří, jak se daří vám?
Liberec předčil Spartu v mnoha věcech, třeba na buly (56 ku 44 %).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV