Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Ještě v loňské sezoně hrál pravidelně v Chance lize, letos uzavírá desítku nejproduktivnějších hráčů Tipsport extraligy! Filip Suchý se vypracoval v jednu z opor Plzně. Očima statistik však nevypadá všechno až tak růžově.

Říkáte si, vždyť si ve 30 zápasech připsal 25 bodů a ve Škodovce má více bodů jen Milan Gulaš. Jsou tu ovšem také nějaká ALE.

Nejdřív pár základních statistik. Třiadvacetiletý útočník vstřelil 12 gólů a zaznamenal 13 asistencí. Šest z pětadvaceti bodů nasbíral v přesilovkách, v nichž strávil necelou čtvrtinu svého času na ledě. Celkem odehraje v průměru 18:22 minut za utkání, to je třetí nejvyšší ice-time mezi plzeňskými útočníky.

Ponoříme-li se hlouběji do světa čísel, zjistíme, že některé statistiky naznačují, že za dobrými výkony mladého forvarda částečně stojí i hokejová štěstěna.

Proč to tvrdíme? Při hře 5 na 5 je Suchý 21. nejlepší útočník v počtu gólů a 38. nejlepší forvard v počtu asistencí. V obou případech jde o solidní umístění, které ho řadí do kategorie hráčů prvních extraligových formací.

Dávalo by tedy smysl, kdybychom odchovance Plzně našli podobně vysoko i ve statistikách střel a přihrávek na střely. Ideálně by hodnoty gólů se střelami a asistencí s přihrávkami měly korelovat.

Právě to se však neděje. Zatímco v gólech a asistencích patří Suchý k extraligové elitě, ve střelách a přihrávkách na střely se nachází na 128. a 150. místě, tedy hluboko pod extraligovým průměrem.

Jak je tedy možné, že se mu tak daří?

Vysvětlení je jednoduché: Suchý proměňuje hned 22,3 % svých střel. To je nadprůměrná hodnota, mezi pravidelně hrajícími útočníky osmá nejvyšší.

Nadprůměrný je i Suchého index štěstí, tedy součet úspěšnosti střelby a zákroků týmu s ním na ledě. Činí 105,4 %, což je výrazně více než „ideálních” sto procent. Na druhou stranu, celá Plzeň má index na čísle 103,3 %, díky čemuž se jí daří vyhrávat častěji, než jak by odpovídaly její střelecké statistiky.

Ty nemá pozitivní ani sám Suchý. Jeho Corsi činí 46,2 %, poměr střeleckých pokusů ze slotu pak 46,5 procent. V obou případech se Západočechům daří lépe bez Suchého než s ním – Corsi mají vyšší o 0,9 %, statistiku sCF % pak o 2,5 procent.

Závěr

Je nutné poznamenat, že Suchý, který hraje nejčastěji v lajně s Gulašem a Mertlem, čelí nejlepším obráncům soupeře, takže rozhodně nemá lehkou práci.

Jak jsme si však ukázali, jeho statistiky gólů a asistenci neodpovídají střelám a přihrávkám na střely. Lze tedy předpokládat, že v dlouhodobém hledisku by se Suchému přestalo s takovými čísly dařit.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV