Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Představte si, že jste sportovní manažer prvoligového týmu a máte neomezené možnosti, abyste si sestavili svoji vysněnou formaci na přesilové hry. Koho byste si vybrali? Hokej.cz nabízí svou ideální pětku.

Obránce levák – Pavel Pýcha 

Největší pýcha současného českobudějovického hokeje. Pavel Pýcha každým bodem posouvá prvoligový rekord a jako obránce útočí na vítězství v ligové produktivitě. V přesilovkách získal už třicet bodů, suverénně nejvíc ze všech hráčů v Chance lize. Zajímavé je, že druhý nejproduktivnější hokejista Motoru v početní výhodě, kterým je Zdeněk Doležal, má bodů hned o polovinu méně. Pýcha je prostě dominantní hokejista. Už od příští sezony může být kandidátem pro reprezentaci.

Obránce pravák – Šimon Szathmáry 

Šimon Szathmáry byl nejproduktivnějším hráčem na přesilovky v minulé sezoně. Letos ho přibrzdilo zranění, zatím pomohl Třebíči jen ve 23 utkáních. Přesto už dokázal posbírat třináct přesilovkových bodů. Protože toho neodehrál tolik, je důležité podívat se na Szathmáryho produktivitu přepočtenou na 60 minut. A v ní je z obránců lepší pouze Pýcha. 

Střelec – Lukáš Žálčík 

Lukáš Žálčík je hlavním favoritem na zisk koruny pro krále střelců. Vděčit za to může mimořádné efektivitě v početní výhodě: dal v ní třináct ze svých 27 gólů. Když Prostějov využije přesilovku a Žálčík je na ledě, v 79 % případů se na něm podílel bodem. Co dělá z Žálčíka tak výjimečného kanonýra? Že umí všechno: dát gól golfákem, zápěstím, z dorážky, tečí, po rychlém úniku... Jeho univerzálnost v koncovce je jedinečná.

Clona a bourač – Jan Veselý

Jan Veselý nemá v Českých Budějovicích moc velké vytížení, jeho čas na ledě odpovídá hráčům čtvrté formace. Na přesilovky ale chodí často, odehraje v nich 27 % svého celkového ice timu. Má 60% úspěšnost na buly, skvěle cloní brankáři a je úžasně pohotový v předbrankovém prostoru. Proto jsme ho zařadili do naší ideální pětky. 

Nahrávač – Petr Kafka

Má nejvíc přesilovkových asistencí ze všech útočníků Chance ligy – hned dvacet. V celkovém počtu bodů je lepší než Petr Kafka (24) pouze Pýcha (30). Frýdecko-místecký tahoun se drží na čele statistik i po přepočtení na šedesát minut hry. Prostor, který dostává, si tedy zaslouží.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV