Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Díky našemu modelu Game Score jsme vám před sezonou nabídli predikce všech týmů. V jejím průběhu pak predikce jednotlivých zápasů, a následně i sérií play off. Jak ovšem tyto predikce modelu dopadly si postupně rozebereme u každého týmu zvlášť.

Po dvou finálových účastech a třech po sobě jdoucích umístěních mezi nejlepší čtyřkou v základní části prožil Liberec horší ročník. Základní část zakončil až na sedmém místě, protrápil se především první polovinou sezony se ziskem 89 bodů.

Musel tedy absolvovat předkolo, ve kterém se utkal s ambiciózní Kometou Brno. Tu dokázal vyřadit po pětizápasové sérii. Ve čtvrtfinále pak Liberec narazil na Spartu, která už byla nad jeho síly a cesta Bílých Tygrů tedy skončila před branami semifinále.

Předsezonní predikce

Právě díky vynikajícím výsledkům v předchozích letech tipoval náš model Liberec v tabulce na třetí místo s průměrným bodovým ziskem 92,4 bodů. Tomu se Liberec dokázal přiblížit na 3,4 bodů a šlo z tohoto pohledu o jednu z nejpřesnějších predikcí.

Výsledek okolo 90 bodů byl s pravděpodobností 18 % druhým nejčastějším. Postup do play off pak pro Liberec neměl být problém. I když to chvíli v průběhu ročníku nevypadalo s Libercem příliš dobře, v ohrožení že by zůstal mimo play off se ale neocitnul. Liberec pak potvrdil i svoji pozici s poměrně velkými šancemi na postup do čtvrtfinále, které byly téměř 80 %. Na semifinále měl šance 45 %, proti Spartě to ovšem bylo nakonec pouze 38 % a postup Bílým Tygrům unikl.

Liberec v minulých sezonách zároveň patřil i k nejlepším týmům ve hře 5 na 5 a právě v tomto směru zažil v letošní sezoně propad. Bílí Tygři dokázali generovat téměř 56 pokusů za 60 minut, což byl pátý nejlepší výsledek, soupeře přestříleli v průměru o čtyři pokusy za tento čas. Z prostoru slotu se ovšem dostali pouze k 16,3 pokusům, soupeři k 16,5: v poměru pokusů ze slotu tedy Liberci patřilo až 9. místo.

Víceméně vyrovnanou partii pak Liberec se soupeři v průběhu sezony sehrál v rámci očekávaných gólů, když si vytvořil šance na 2,21 očekávaných gólů, soupeři pak měli šance o čtyři setiny vyšší. V tomto směru Bílým Tygrům patřilo sedmé místo.

Liberci se ale vůbec nedařilo v koncovce. Měl třetí nejhorší střeleckou úspěšnost (konkrétně 6,6 %) a vstřelil tak 1,95 gólů, když zároveň inkasoval 2,14. S rozdílem téměř dvě desetiny pak patřil na desátou příčku.

V minulosti silná přesilovka v letošní sezoně Liberec také nezachránila. Bílí Tygři si sice vytvořili šance na 6,9 očekávaných gólů, vstřelili ale pouze 5,4 gólů, což byl třetí nejhorší výsledek. Oslabení ale měl Liberec naopak nadprůměrné. Soupeřům povolil šance na 6,7 očekávaných gólů, inkasoval pak pouze 5,8 gólů za 60 minuty a řadil se na páté místo.

Výkony hráčů

Po odchodech některých opor potřeboval Liberec kvalitní výkony od jiných hráčů, případně aby si hráči, kteří zůstali, udrželi vysokou výkonnost. To se příliš nepovedlo Michalu Birnerovi, který v předchozích sezonách patřil mezi nejlepší útočníky a v té minulé měl hodnotu v modelu Game Score téměř sedmi výher. V této sezoně ovšem přispěl pouze 4,1 výhrami, když nasbíral 34 bodů.

Nejlepším hráčem Liberce byl z pohledu modelu centr Tomáš Filippi. Ten byl nejproduktivnějším hráčem týmu se ziskem 40 bodů a s 21 góly i nejlepším střelcem. Celkově pak měly jeho výkony hodnotu 5,4 výher.

Tradičně výborné hodnocení v Game Score měl opět i Mislav Rosandič. Ten nakumuloval hodnotu 4,1 výher s tempem za celou sezonu rovno 4,8 výhrám, čímž vyrovnal svoji předchozí sezonu. A to i přesto, že si Rosandič připsal pouze 18 bodů. Dominantní výkony ale předváděl při hře 5 na 5, kdy měl poměr očekávaných gólů 57 %, z hráčů Liberce rozhodně nejvyšší.

Solidní výkony předváděl i Jaroslav Vlach, který měl hodnotu 2,8 výher a s 18 góly byl druhým nejlepším střelcem. A ve své poslední sezoně se Liberec mohl spolehnout také na Ladislava Šmída. Ten měl hodnotu 2,4 výher, pokud by ale odehrál celou sezonu, atakoval by čtyři výhry a patřil k nejlepším obráncům extraligy.

Závěr

Po odchodu Radana Lence, Michala Bulíře, nebo Adama Musila prožil Liberec těžkou sezonu, když jeho výkony v porovnání s minulými ročníky poklesly. Přes počáteční trápení je konečný postup mezi nejlepších osm zřejmě úspěchem, mezi nejlepší zkrátka letos Liberec nepatřil, jak se ukázalo ve čtvrtfinále v sérii se Spartou.

Dlouhodobě se určitě ale musí s Libercem počítat, to indikuje ostatně i návrat Michala Bulíře. I tak ale musí Liberec pro příští sezonu řešit několik otazníků, aby se vrátil mezi ty nejlepší celky.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV