Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Díky našemu modelu Game Score jsme vám před sezonou nabídli predikce všech týmů. V jejím průběhu pak predikce jednotlivých zápasů, a následně i sérií play off. Jak ovšem tyto predikce modelu dopadly, si postupně rozebereme u každého týmu zvlášť.

Brněnská Kometa zakončila základní část na desátém místě se ziskem 76 bodů, stejně jako jedenáctá Mladá Boleslav, když na třináctý Litvínov měla náskok pouze šesti bodů. To tedy nebyl příliš velký polštář, s jakým do druhé fáze sezony postupovala.

V předkole play off pak Kometu čekal Liberec. Bílí Tygři byli v této sérii nakonec o něco lepším týmem a postoupili do čtvrtfinále po vítězství 3:2 na zápasy. Pro fanoušky, a pravděpodobně i vedení Komety, byl konec v předkole zklamáním. Ve srovnání s modelem byl ovšem tento výsledek víceméně očekávaný.

Předsezonní predikce

Před startem sezony náš model pasoval Kometu na deváté místo s průměrným bodovým ziskem 82 bodů. Tato predikce se tedy od skutečného výkonu brněnského celku lišila pouze o šest bodů. Okolo 75 bodů se pak Kometa pohybovala v 15 % simulací a šlo o třetí nejpravděpodobnější bodový zisk.

Šance na play off pak měla Kometa před startem ročníku poměrně vysoké, konkrétně 83 %. Tuto šanci pak hráči z Brna potvrdili a play off uhráli. V něm ovšem dál, než do předkola, nedošli.

Postup do čtvrtfinále pak v modelu vyšel ze 46 %, což se nakonec Kometě tedy nepodařilo, když vypadla v předkole s Libercem.

Při hře 5 na 5 ovšem Kometa neměla v sezoně vůbec zlé výsledky. V přepočtu na 60 minut si vytvořila 53 střeleckých pokusů, soupeři pak téměř o tři více. Pokud se ale zaměříme pouze na střely ze slotu, byla Kometa v tomto ohledu o něco lepší než soupeři, konkrétně o tři desetiny pokusu za hodinu hry, když si v průměru tvořila 17,4 střeleckých pokusů z těchto prostor.

Pokud se podíváme na statistiku očekávaných gólů, i zde měla Kometa mírně navrch nad svými protivníky. Tvořila si šance na 2,3 očekávaných gólů, soupeři pak na 2,23 očekávaných gólů, a měla v tomto směru šestý nejlepší rozdíl.

Bohužel pro příznivce Komety však Brňané lehce zaostali v koncovce, když vstřelili 2,1 gólů se střeleckou úspěšností 7,1 %, která tedy byla lehce pod extraligovým průměrem. Kometa pak inkasovala o 2,2 gólů za stejný čas a měla tak lehce negativní gólový rozdíl, který ji řadí na sedmé místo.

Tradičně se Kometa mohla opřít o poměrně solidní přesilovou hru. V té si tvořila za 60 minut střelecké příležitosti na 8,1 očekávaných gólů, což byla v základní části po Spartě druhá nejvyšší hodnota. To pak proměnila v 6,8 vstřelených gólů za stejný čas, když šlo o šestý nejlepší výsledek.

V oslabení si ale naopak Kometa počínala o něco hůře. Soupeři měli šance na 7,8 očekávaných gólů, kdy šlo o třetí nejhorší oslabení. Brněnští pak inkasovali 6,6 gólů za stejný čas a řadili se na osmé místo.

Výkony hráčů

Hvězdou nejen Komety, ale i celé extraligy, byl v uplynulé sezoně opět Peter Mueller. Ten byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, když si připsal 55 bodů, z toho 23 gólů, kdy byl současně šestým nejlepším střelcem základní části.

Při hře 5 na 5 pak byl na ledě u 45 vstřelených a 29 obdržených gólů s poměrem 60,8 %. V přepočtu na čas byl při rovnovážném počtu hráčů šestým nejproduktivnějším hráčem. Celkově Mueller nakumuloval hodnotu 6,4 výher v modelu Game Score, kdy byl čtvrtým nejlépe hodnoceným hráčem.

Muellera výborně doplňoval Petr Holík, který měl hodnotu 4,4 výher, a se 44 body zaostal jen těsně za první desítkou. I třetí hráč prvního útoku Komety Martin Zaťovič se dostal přes 40 bodů a celkově měl hodnotu 3,3 výher. Před něj se pak ještě vměstnala předsezonní posila v podobě Michala Krištofa, který měl hodnotu 3,4 výher.

Z beků byli v dresu Komety nejlepšími Martin Ďaloga a Rhett Holland, kteří se dostali přes hodnotu jedné výhry.

Závěr

Brněnská Kometa má před sezonou vždy ty nejvyšší ambice, poslední dvě sezony se ale pohybovala v základní části až okolo desátého místa, a to je na tento klub málo. Ovšem náš model víceméně podobné výsledky, jakými se Kometa prezentovala, očekával.

Možná i proto dochází před následující sezonou k velkým změnám. Tou největší je čerstvý odchod jednoho z nejlepších hráčů extraligy Petera Muellera do Vítkovic. Kometa se tak bude snažit postavit tým okolo nově příchozích hráčů jako jsou Jakub Flek nebo Tomáš Kundrátek.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV