Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Díky našemu modelu Game Score jsme vám před sezonou nabídli predikce všech týmů. V jejím průběhu pak predikce jednotlivých zápasů, a následně i sérií play off. Jak ovšem tyto predikce modelu dopadly si postupně rozebereme u každého týmu zvlášť.

Olomouc přivítala před startem sezony ve svých řadách zřejmě největší osobnost sezony, a to Davida Krejčího. Ten se samozřejmě zařadil mezi nejlepší extraligové hráče a svými výkony pomohl Olomouci obsadit v základní části deváté místo.

Olomouc si připsala během základní části 80 bodů a na nejbližší pronásledovatele v podobě Komety a Mladé Boleslavi měla náskok čtyř bodů.

Z devátého místa šla tedy Olomouc v předkole play off na osmé Vítkovice a všeobecně se očekávala vyrovnaná bitva. To se nakonec i potvrdilo, Olomouc pak v rozhodujícím pátém utkání série Vítkovicím podlehla a nenavázala tak na postup mezi nejlepších osm z předchozí sezony.

Předsezonní predikce

Model Game Score na začátku ročníku hodnotil Olomouc až jako 13. tým. Průměrný bodový zisk pak měla Olomouc v simulacích 75,9 bodů s tím, že konečný zisk 80 bodů nebyl od tohoto průměru vůbec daleko a v okolí právě této hodnoty se konečný zisk Olomouce pohyboval jako druhý nejčastější.

Zatímco tedy Olomouc překonala několik týmů, které model hodnotil výše, dosáhla toho zhruba očekávaným bodovým ziskem.

Na postup do play off pak měla Olomouc šance 63 %, tedy necelé dvě třetiny simulací obsadila v postupové dvanáctce. Její šance na zopakování čtvrtfinále už ovšem byly okolo jedné čtvrtiny, další působení pak víceméně nepravděpodobné. Nakonec tedy Olomouc sezonu zakončila v předkole.

Při hře 5 na 5 se Olomouc ve většině statistických ukazatelů pohybovala okolo své pozice v tabulce. Ze všech týmu si vytvořila pátý nejmenší počet střeleckých pokusů, když byla lehce na 50, soupeři jich pak měli 56, kdy šlo v podání Olomouce o čtvrtou nejhorší obranu.

Výborně ale Olomouc limitovala příležitosti soupeřů z prostoru slotu, odkud jich šlo pouze necelých 16 z celkového počtu 56, a v tomto směru byla Olomouc pátým nejlepším týmem.

Celkově měli proti Olomouci soupeři šance na 2,24 očekávaných gólů za 60 minut hry 5 na 5, což řadí Hanáky na sedmou příčku. Sama Olomouc si pak vytvořila střelecké příležitosti na 2,07 očekávaných gólů, kdy šlo o druhou nejhorší ofenzívu v celé soutěži.

To se projevilo i na skutečně vstřelených branách, kterých Olomouc za hodinu hry dala pouze 1,66 a byla i v tomto druhým nejhorším týmem po sestupujícím Zlínu. Zároveň ovšem i soupeři vstřelili 1,93 gólů, kdy inkasovala Olomouc čtvrtý nejmenší počet gólů.

V přesilových hrách si Olomouc vytvořila šance na 7,1 očekávaných gólů, které proměnila v 6,6 vstřelených za hodinu hry v početní výhodě. To ji řadilo na sedmou příčku, těsně za brněnskou Kometu. V oslabení ovšem Olomouc inkasovala v přepočtu na čas druhý nejvyšší počet gólů, a to 8,4, když si soupeři vypracovali šance na 7,1 očekávaných gólů.

Výkony hráčů

David Krejčí byl jednoznačným lídrem Olomouce, když si připsal 46 bodů v 51 zápasech a byl tak jen těsně za elitní desítkou v bodování. Při hře 5 na 5 si pak udržel pozitivní poměry očekávaných gólů i těch skutečně vstřelených, když byl na ledě u 29 vstřelených a 24 obdržených gólů.

Celkově pak Krejčí nakumuloval hodnotu 4,9 výher v modelu Game Score a patřil do nejlepší dvacítky.

Velkou porci času po boku Krejčího strávil v sezoně Jan Káňa, a to se projevilo i na jeho výkonech, když prožil životní sezonu. Káňa měl hodnotu Game Score 3,4 výher a byl tak jednoznačně druhým nejlepším hráčem Olomouce. K tomu si připsal 41 bodů a patřilo mu v bodování 19. místo.

Stabilně kvalitní výkony pak podával také nový kapitán Olomouce Jiří Ondrušek. Ten dlouhodobě patří v extralize mezi beky k širší elitě. V ročníku 2021/2022 Ondrušek nakumuloval hodnotu 3,2 výher, když si připsal 31 bodů.

Závěr

Olomouc si po příchodu Davida Krejčího určitě dělala naděje na vyšší umístění, než bylo pouhé předkolo. Proti Vítkovicím to však o chlup nevyšlo, a Hanáci tak nezopakovali své umístění mezi nejlepší osmičkou. Pokračování Davida Krejčího je pro příští sezonu zatím ve hvězdách, a tak se uvidí, s jakými ambicemi do příští sezony Olomouc půjde.

V té letošní víceméně naplnila očekávání našeho modelu, když patřila k týmům, u kterých byl nejmenší bodový rozdíl mezi predikcí a skutečným ziskem. I tak ale Olomouc dokázala překonat hned několik lépe hodnocených celků. Z pohledu našeho modelu tak šlo o solidní sezonu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV