Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

V Liberci vyrostl v nadějného hráče, po slabším ročníku si však sbalil kufry a zamířil na východ. Dominiku Lakatošovi štace ve Vítkovicích sedla – odehrál všech 52 utkání a s 27 body byl třetím nejproduktivnějším útočníkem. Poodhalí statistiky ještě něco více?

Právě dnes slaví své 23. narozeniny, přesto se již může pochlubit slušnou porcí více než 220 extraligových zápasů. Většinu z nich odehrál Dominik Lakatoš v Liberci, svůj, alespoň bodově, nejúspěšnější rok však zaznamenal v uplynulé sezoně v dresu Vítkovic.

V týmu plnil roli asistenta kapitána, především byl však hráčem, na kterého trenéři spoléhali ve všech herních situacích. Při hře 5 na 5 strávil na ledě v průměru 13,5 minuty, v oslabení přes 1,5 a v přesilovkách téměř 2,5.

I když si bývalý mládežnický reprezentant připsal v početních výhodách třetinu svých bodů (9 z 27), na předních příčkách žebříčků ho nenajdete. Totéž platí pro oslabení a hru 5 na 5.

Na druhou stranu, Vítkovice se v obou speciálních formacích řadily k horším týmům (11. a 12. příčka v úspěšnostech) a při hře 5 na 5 skončily v počtu relativních gólů třetí od konce, takže to ani není příliš překvapující.

Pojďme se proto podívat, jak si rodák z Kolína vedl v rámci týmu.

Celkově vstřelil v 52 utkáních 14 branek, 6 toho pak při hře 5 na 5. K tomu přidal 13 asistencí, 7 z toho při rovnovážném stavu hráčů na ledě.

Pokud vezmeme v potaz odehraný čas, vychází nám, že Lakatoš nebyl příliš efektivním hráčem. To ostatně ukazuje i osmé místo mezi devíti pravidelně hrajícími útočníky Vítkovic v počtu bodů za 60 minut (body/60 minut).

I tak však ve Vítkovicích patřil ke střelcům. Se 14 brankami byl čtvrtým nejlepším, v přepočítaném počtu střel z nejnebezpečnějšího prostoru slotu mu pak patřila solidní třetí příčka před Robertsem Bukartsem či Ondřejem Romanem.

Přesto se nabízí myšlenka, zda Lakatoš mohl svůj potenciál využít lépe. Vždyť čelil až páté nejvyšší kvalitě soupeřových útočníků a nastupoval vedle nejlepších hráčů svého týmu (100% a 70% kvality forvardů a beků, s nimiž hrál).

Nejlepší výkony podával odchovanec Bílých Tygrů v přesilovkách. Prezentoval se stále hlavně střelbou, ale sem tam přidal i přihrávku na střelu spoluhráčovi. Především však proměňoval své šance – se šesti brankami vévodil týmu a umístil se v TOP dvacítce extraligy.

Neztratil se ani v oslabení. Jistě, Ostravané s ním na ledě inkasovali více střel a gólů než s jinými pravidelně nastupujícími hráči, na druhou stranu zablokoval nejvíce střel soupeře. Dlouhodobě je sice lepší snižovat počty střel, ale i obětavost je důležitá.

Závěr

Dominik Lakatoš je pořád ještě mladým hokejistou, následující sezony však budou pro jeho rozvoj klíčové. Jak bylo vidět v minulé sezoně, potenciál hokejista draftovaný Rangers určitě má.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV