Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Peter Čerešňák patří dlouhodobě k nejlepším obráncům extraligy. Ukazoval to už v Plzni a v Pardubicích v tom směle pokračuje. Trenéři se na něj mohou spolehnout za každé herní situace, slovenský obránce navíc pravidelně přispívá v ofenzivě. Co o jeho výkonech v probíhající sezoně říkají čísla?

Peter Čerešňák není největší, nejrychlejší, nejtvrdší, nejkreativnější, nemá nejvíce bodů. Je ovšem extrémně spolehlivým zadákem, který dokáže zahrát téměř jakoukoliv úlohu.

V Pardubicích dostává z obránců po právu nejvíce herního prostoru – je nejvyužívanějším obráncem na přesilové hry, druhým nejvyužívanějším obráncem pro oslabení, třetím při hře v rovnovážném počtu hráčů a celkově jasně tráví z beků Dynama na ledě nejvíce času, okolo 22 minut za zápas.

Potřebujete vyrovnat skóre? Čerešňák je první volbou. Potřebujete udržet vedení? Čerešňák je na ledě. A svou práci v jakékoliv herní situace odvádí tento zkušený bek na výbornou. Dá se tak v současnosti považovat za nejkomplexnějšího obránce extraligy.

V zápasové sestavě Dynama chyběl letos pouze jednou. Ve 49 utkáních má pak na kontě 36 bodů za osm gólů a 28 asistencí, kdy mu patří mezi beky čtvrté místo. V součtu všech herních situací byl Čerešňák na ledě u 75 vstřelených gólů Pardubic, nejvíce ze všech hráčů extraligy.

Z toho při hře 5 proti 5 vstřelily Pardubice 38 gólů, zároveň jich inkasovaly s Čerešňákem na ledě pouze 12. S plus 26 góly při hře 5 na 5 je Čerešňák nejlepším hráčem soutěže.

Směrem do obrany je dle různých metrik nejlepším bekem. V přepočtu na čas je Čerešňák na ledě pouze u 0,9 inkasovaného gólu, když mají soupeři šance na 1,4 očekávaného gólu a v průměru se dostanou pouze ke 12 střelám ze slotu. V těchto ukazatelích je mezi obránci první, první a zase první.

Žádný jiný obránce navíc neeliminuje šance soupeřů tak jako on. V porovnání výsledků Pardubic s ním a bez něho na ledě se šance soupeřů při jeho absenci zvyšují v přepočtu na 60 minut o sedm desetin očekávaného gólu a vstřelí o gól více.

Podíl očekávaných gólů pak za účasti Čerešňáka stoupá o 11 procentních bodů, gólový podíl o 15, když je Čerešňákův vliv lepší než u 99 %, respektive 94 % obránců.

V absolutních číslech modelu Game Score nemá žádný jiný hráč při hře 5 na 5 větší vliv na defenzivu než právě slovenský obránce ve službách Pardubic.

Čerešňák si svůj život na ledě nijak nekomplikuje. Nevidíte ho často vyvážet kotouč z vlastní třetiny, když už se k tomu ale odhodlá, většinou jeho akce vede k šanci. Stejně tak není ani první, kdo by podporoval ofenzivu při rychlém přechodu. Jeho čas přichází až když se Pardubice usadí v pásmu soupeře.

Právě z dlouhých útoků je jedním z nejčastěji zakončujících či přihrávajících obránců. Celkově především jeho přihrávky a herní přehled patří mezi nejlepší. Spoluhráčům připraví svými pasy téměř šest střel za 60 minut hry 5 na 5, do šance je vyšle více než dvakrát za stejný čas, častěji než 98 % obránců. A jeho přihrávky mají větší kvalitu, než je tomu u 96 % beků.

Kromě hry 5 na 5 má Čerešňák velký vliv také na to, jak vypadají přesilové hry Pardubic, kde patří k hlavním tvůrcům hry. Nasbíral v nich letos už 17 bodů a Hockey Logic Index ho hodnotí jako téměř nejlepšího přesilovkového beka s percentilem 99.

A co na jeho výkony říká náš model Game Score? Řeč o jeho defenzivě už byla. Směrem do útoku je jeho vliv lepší než 81 %, v kreativitě Čerešňák překonává 96 % beků. Jeho slabinou jsou častější vyloučení, kde má letos zatím bilanci v počtu získaných a spáchaných trestů mínus sedm.

A celkové hodnocení? To má letos Čerešňák nejlepší. Ne pouze mezi obránci, ale celkově v celé extralize nevidí náš model lepšího hráče.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV