Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

V hokeji dostávají členové jiných formací různý herní čas v utkání a někdy se stává, že hráč s menším počtem odehraných minut začne i v celkovém součtu přehrávat svoje častěji nastupující souputníky. A právě na tři hráče, kteří si zaslouží víc prostoru na ledě, se podíváme v tomto článku.

Denis Kindl

Jako první na paškál míří plzeňský šutér Denis Kindl, poměrně jasný adept na účast v našem žebříčku. Na ledě totiž šestadvacetiletý útočník stráví v průměru sotva 11:44 minut, porci pro okrajové forvardy týmu, ale přesto je se dvanácti body za sedm gólů a pět nahrávek třetím nejproduktivnějším Západočechem. V přepočtu na 60 odehraných minut mu pak patří první místo za 2,67 bodu.

Hodnocení svého týmu pak vede i v gólové produktivitě, kde číslo 29 % u jeho jména udává, že tři z deseti branek, které Plzeň vstřelí za Kindlově přítomnosti na ledě, má na svědomí právě rodák ze Šumperka. To se mu daří zejména díky vysoké úspěšnosti střelby, 16,28% přesnost ve škodovce dokáže překonat už jen hlavní palebný motor modrobílých Vojtěch Němec.

A výborně mu to jde i dozadu. V tabulce účasti na ledě je v týmu s hodnotou +7 druhý nejlepší, hned za svým bratrem Jakubem a hodnota relativního CA/60 -3,99 nám říká, že má také velice pozitivní vliv na celkovou defenzivní práci mužstva.Sečteno podtrženo, Denis Kindl je skvělý ofenzivní forvard, který umí ve správnou chvíli zabrat i dozadu. Jakou škodu by mohl soupeři napáchat, kdyby dostal víc prostoru na ledě?

Jan Havel

Mladý útočník Chomutova si už letos tak trochu prožil posun v hokejové hierarchii, v úvodu sezony totiž většinu zápasů odehrál v dresu prvoligového Ústí, než teprve v říjnu napevno zapadl do sestavy Pirátů. A ne nadarmo, s hodnotou Corsi proti za šedesát odehraných minut 39,79 je mezi Severočechy čtvrtý a podobného výsledku dosahuje i při porovnání s ním vůči bez něj na ledě, konkrétně -7,67.

Ačkoliv sám jen málokdy vypálí nějaký ten projektil na soupeřovu branku, aktuálně má jen 25 střeleckých pokusů, zato však dokáže k této aktivitě podpořit spoluhráče, jeho relativní Corsi pro 12,82 ze všech chomutovských útočníků zatím zvládá pokořit jen Radek Duda. A vůbec nejlepší vliv na hru svého týmu má co se týče přípravy střel ze slotu, relativní poměr šancí u jména dvaadvacetiletého forvarda je totiž 25,53 % a toho žádný jiný Pirát nedosahuje.

Že se skvěle hodí do útoku, to je jasně patrné i na přehledu, v jakých pásmech začíná svá střídání. Jeho poměr startů v útočném vůči obranném pásmu se totiž aktuálně drží na čísle 67,24 %, čtvrtém nejvyšším v týmu. Jan Havel je klasickým prototypem šedé eminence v hokeji, sám má za 18 zápasů na kontě jen pět bodů (2+3), ovšem ve všech aspektech útočné hry se drží mezi chomutovskou elitou. A to přesto, že průměrně neodehraje v zápase ani devět minut.

Jan Havel

Jan Havel | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Filip Pavlík

Královéhradecký pořízek na bruslích Filip Pavlík se už loni uvedl na východě Čech jako kvalitní defenzivní bek, ovšem letos k tomu přidal i výbornou hru dopředu, vždyť po necelé polovině základní části má na svém kontě jen o dva body méně, než kolik jich měl loni za celý rok včetně play off. S dvanácti body (2+10) je druhým nejproduktivnějším bekem Mountfieldu, před ním je jen všem zákonům hokeje se vymykající Petr Zámorský.

A toho navíc dosáhl čerstvý reprezentant jen s průměrně 16:22 minutami na ledě za zápas, na poměry Hradce přídělu až na hranici druhé a třetí obranné dvojice. Vysoce efektivní se ukazuje i při přesilovkách, v nich sice strávil pouhých 14 % svého celkového herního času, přesto za početní výhody nasbíral k jednomu gólu ještě čtyři asistence a z obránců černočervené skvadry jej překonal opět pouze Zámorský.

Ovšem i ten se musel před Pavlíkem sklonit v oblasti relativního Corsi pro, kde šestadvacetiletý bek s hodnotou 9,96 o parník (přesněji řečeno o 4,42 střeleckých pokusů) kraluje mezi svými souputníky z defenzívy. Ono ještě aby ne, když sám pálí mezi hradeckými zadáky vůbec nejčastěji, za 60 minut stihne vyslat průměrně 14,17 puků směrem k soupeřově svatyni. Shrnuto to znamená, že Filip Pavlík dokáže i s málem času na ledě soupeři zavařit jako málokdo. Efektivnějšího ofenzivního obránce byste hledali jen stěží.

Filip Pavlík | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz