Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Plzeň dokázala doposud získat 87 % možných bodů, lépe si vedou pouze hokejisté z Třince (95 %). Velký podíl na úspěšném startu plzeňských má Petr Kodýtek, který ve svých 22 letech zažívá zřejmě nejlepší start do extraligového ročníku ve své kariéře.

Zatímco loni se škodovka opírala především o famózní start Milana Gulaše, který patřil vůbec k těm nejlepším v celé historii české nejvyšší hokejové soutěže, letos Plzeň svůj úspěšný úvod rozděluje mezi vícero hráčů.

Samozřejmě, Gulaš je opět klíčovým hráčem svého celku, když v deseti utkáních nasbíral vynikajících patnáct bodů (5+10), ovšem výkony Kodýtka si zaslouží skutečně také svoji pozornost.

Všestranná dominance

Vysvětlivky: primární body = góly + první asistence; sCF = střelecké pokusy ze slotu; CF = všechny střelecké pokusy

Vysvětlivky: primární body = góly + první asistence; sCF = střelecké pokusy ze slotu; CF = všechny střelecké pokusy

Jen minimální hrstka hráčů má letos na své spoluhráče tak pozitivní vliv  jako Petr Kodýtek – a to nejen směrem do ofenzivy, ale i do defenzivy.

Škodovka se svým 22letým odchovancem své soupeře při hře pět proti pěti pravidelně přehrává. Většinou drtivě. Kodýtek letos zatím skutečně na ledě září.

Patří vůbec mezi nejlepší útočníky v celé lize ve výstupech z obranného pásma, vstupech do útočné zóny, střelbě, a hlavně v tzv. 'shot contribution': to je oblíbená statistika v zámoří, která sčítá hráčovy střelecké pokusy i přihrávky spoluhráčům na střelu dohromady.

Jinými slovy: kdyby Kodýtek či jeho spoluhráči proměňovali více svých pokusů, měl by Kodýtek nyní na svém kontě rozhodně víc než sedm bodů (4+3), které doposud nasbíral.

Jak jde vidět na výše uvedené kartě, konkrétně v pravém osmiúhelníku, Kodýtek letos zatím skutečně předvádí vynikající celoplošný hokej a v Plzni mohou jen doufat, že mu tato výkonnost vydrží co nejdéle.

Vynikající vstupy

Nejmenší hráč v lize si vede na výbornou, jak už bylo zmíněno, i ve vstupech do ofenzivní třetiny kluziště.

Doposud jich zaznamenal 16,4 na 60 minut hry, přičemž více než 90 % z nich bylo úspěšných. To je famózní statistika! Sice zřejmě těžko udržitelná hodnota, ale ze vzorku po deseti odehraných utkání už můžeme říct, že Kodýtek by měl v tomto ročníku patřit mezi nejlepší hráče v tomto oboru.

Závěr

Pokud chce Plzeň pomýšlet na ty nejvyšší mety, bude pochopitelně potřebovat, aby výborné výkony předváděla nejen první formace v čele s Gulašem, ale také i ta druhá s Petrem Kodýtkem, což se zatím daří na jedničku.

Na druhou stranu jsme teprve stále v úvodu ročníku a jen těžko předpovídat, zda si tyto výkony udrží Kodýtek po celou sezonu.

Doposud se však jedná o jednoho z nejlepších hráčů sezony z hlediska podrobných statistik, což značí i zlaté hvězdy ve výše uvedené kartě ve všech třech aspektech (útok; obrana; celkem), které znamenají, že alespoň 95 % ostatních útočníků si v daných aspektech vede hůře než námi rozebraný Kodýtek.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV