Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Stejně jako v loňském ročníku, i letos vám budeme přinášet téměř každé pondělí přehled těch nejlepších výkonů uplynulého týdne. Tipsport extraliga za sebou má dvě kompletní kola. A komu vyšel vstup do sezony nejlépe?

Oliver Okuliar, Mountfield HK

Hradecký Mountfield hodil za hlavu vše, co se okolo týmu před startem sezony řešilo, a došel si z prvních dvou zápasů pro maximální počet šesti bodů. Velkou roli v tom sehrál slovenský forvard Oliver Okuliar!

Ten ve dvou zápasech zapsal celkově pět bodů, hlavní roli sehrál především u výhry nad Libercem, když Bílé Tygry sestřelil hattrickem, ke kterému navíc přidal i jednu asistenci. Proti Kometě v prvním kole pak jednou asistoval u výhry 4:0.

Celkově měl Okuliar za dva zápasy 14 střeleckých pokusů, kdy polovina z nich byla z oblasti slotu, a k tomu přidal pět přihrávek na střely spoluhráčům. K tomu na něj protivníci spáchali dva přestupky proti pravidlům. A při hře pět na pět byl na ledě u tří vstřelených a jednoho obdrženého gólu, když jeho útok společně s Alešem Jerglem a Alexem Tamášim patřil v prvních dvou kolech k těm nejlepším.

Oscar Flynn, Bílí Tygři Liberec

Zajímavý souboj svedl v neděli právě proti Okuliarovi Oscar Flynn. Oba měli možnost trestného střílení, Okuliar se neprosadil, Flynn proměnil jedno ze dvou. Celkově útočník Liberce vstřelil s Hradcem Králové dva góly, v prvním kole proti Mladé Boleslavi pak pro změnu dvakrát asistoval.

Dohromady pak měl Flynn 15 střeleckých pokusů, spoluhráčům vytvořil osm střeleckých příležitostí a celkově se podílel na 16 vytvořených šancích Liberce. Při hře pět na pět měl při jeho pobytu Liberec o 11 střel více než soupeři s gólovým poměrem 3:0!

Jiří Černoch, HC Energie Karlovy Vary

Vynikající start do sezony za sebou mají po dvou kolech také Karlovy Vary. Na ledě Vítkovic vyhrály 6:2 a Kometu Brno doma zdolaly v poměru 4:0.

Energii v ofenzivě táhl především útok Jiřího Černocha s Ondřejem Beránkem a Janem Hladonikem. Černoch si během prvních dvou duelů připsal čtyři body za gól a tři asistence. Ve dvou zápasech pak měl šest střeleckých pokusů a spoluhráčům přihrával na střelu pětkrát.

Při hře pět na pět byl na ledě u dvou vstřelených gólů a žádného obdrženého, když byly střelecky mírně aktivnější Karlovy Vary, a to o dva pokusy za 22 odehraných minut.

Peter Čerešňák, HC Dynamo Pardubice

Peter Čerešňák sice má na kontě ve srovnání s ostatními v našem výběru méně bodů, konkrétně dvě asistence. Obě ovšem primární. Především ale odvádí to, co od něj lze čekat. Pardubice při jeho pobytu své soupeře výrazně přehrávají.

Při hře pět na pět byl Čerešňák v prvních dvou zápasech na ledě u 34 střeleckých pokusů Dynama a pouze 14 soupeřů. Na šance pak vedou Pardubice při jeho účasti 13:3. To vše vyústilo ve čtyři vstřelené góly bez jediného obdrženého.

Individuálně byl navíc Čerešňák také vidět, když celkově vyslal 14 střeleckých pokusů a devětkrát přihrál na střelu svým spoluhráčům. Tradičně se stará také o rozehrávku a první dva zápasy zvládl bez jediného trestu, navíc ho soupeři jednou faulovali.

Adam Brízgala, Rytíři Kladno

Nejlepším brankářem během prvních dvou kol byl Adam Brízgala. Kladno se sice ani jednou z výhry neradovalo, Brízgalova chyba to ale rozhodně nebyla. V součtu obou duelů proti Olomouci a Pardubicím inkasoval dohromady pouze tři góly s úspěšností zákroků 94,8 %.

Celkově pak v obou zápasech chytil 2,89 gólu nad očekávání, když je v tomto směru po dvou kolech nejlepším brankářem. Proti Olomouci chytil Brízgala 1,83 gólu nad očekávání, proti Pardubicím pak 1,06. V obou zápasech tak podal velmi kvalitní výkon, celkově jeden vstřelený gól od jeho spoluhráčů ale k bodovému zisku mohl vést jen těžko.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV