Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Extraligové týmy už jsou v plné přípravě na nadcházející sezonu, která odstartuje v polovině září. Většina z nich tak má víceméně kompletní kádry, které bude už jen kosmeticky doplňovat. Máme tedy solidní představu, jak na tom týmy před startem ročníku jsou, a je tedy dobrý čas zhodnotit, jak se jim změny v kádrech vydařily.

K hodnocení změn na soupiskách jednotlivých celků využijeme náš model Game Score, a v následujících řádcích tedy půjde primárně o číselné zhodnocení toho, jak se proměnila celková síla jednotlivých týmů právě z pohledu modelu.

V prvním článku jsme se podívali na trojici týmů, které přivedly nejlepší posily. Nyní je naopak čas na tři týmy, které musely počítat ztráty.

3. HC VERVA Litvínov

Změna: minus 3,9 výher
Příchody: Nicolas Hlava, Jindřich Abdul, Šimon Stránský, Radim Šalda, Kristaps Zile, Ralfs Freibergs
Odchody: Aaron Irving, Uvis Balinskis, Viktor Hübl, František Lukeš, Richard Jarůšek, František Gerhát, Marek Hrbas, Matěj Stříteský

Litvínov zakončil sezonu až na 13. místě, a zůstal tak bez play off. Navíc se dá konstatovat, že v Litvínově skončila jedna velká éra, když se s profesionální kariérou rozloučily ikony klubu Viktor Hübl a František Lukeš. K nim se přidal i František Gerhát, a vedení ukončilo spolupráci i s Richardem Jarůškem.

V obraně navíc Litvínov pro příští sezonu nemůže počítat s dvěma oporami, když Aaron Irving zamířil do Finska a Uvis Balinskis ke konkurenci do Liberce. K tomu ještě do Komety odešel Marek Hrbas, a nepokračuje ani Matěj Stříteský. Z deseti nejlépe hodnocených hráčů Litvínova v loňské sezoně tak na jeho soupisce momentálně zbyli pouze Patrik Zdráhal, Giorgio Estephan, Andrej Kudrna a v obraně Patrik Demel.

Litvínov na výrazné ztráty reagoval příchody Nicolase Hlavy, Jidřicha Abdula a Šimona Stránského, v obraně pak přivedl Radima Šaldu, Kristapse Zileho a nově i Ralfse Freibergse. Nejvýraznější posilou je Nicolas Hlava, kterého model hodnotí na pomezí prvního a druhého útoku. Jen o trochu hůře je na tom Jindřich Abdul. Ovšem nahradit výrazné ztráty ve svém kádru bude pro Vervu velice těžké.

2. HC Sparta Praha

Změna: minus 5,7 výher
Příchody: Jakub Krejčík, Gustaf Thorell, Michael Krutil, Ostap Safin, Jakub Kovář, Josef Kořenář
Odchody: Filip Chlapík, Zdeněk Doležal, Maxim Matuškin, Tomáš Pavelka, Radek Jeřábek, Tomáš Dvořák, Tomáš Šmerha, Jakub Strnad, Matěj Machovský, Július Hudáček

Když váš tým opustí nejlepší hráč uplynulé sezony, je vždy těžké ho nahradit. Filip Chlapík nakumuloval hodnotu 6,4 výher, a i když se Sparta snažila, jeho výkonům se žádná z posil zkrátka nerovná. Kromě toho navíc Sparta nemůže počítat ani s Maximem Matuškinem nebo Tomášem Pavelkou, kteří ze zadních řad také výrazně přispívali svojí hodnotou. Do Českých Budějovic se pak vrací Zdeněk Doležal, když jeho angažmá ve Spartě končí po jediné sezoně.

V obraně Sparta odchody víceméně nahradila podobnou hodnotou, především Jakub Krejčík má potenciál zařadit se mezi nejlepší extraligové obránce. K tomu o své místo bude bojovat i mladý Michael Krutil. Útok pak Sparta doplnila příchody Gustafa Thorella, který se tak potká v kádru se svým bratrem Erikem. Ze zámoří se do Česka vrací Ostap Safin.

K tomu Sparta obměnila i své brankoviště, když Matěje Machovského s Júliusem Hudáčkem nahrazují Jakub Kovář a Josef Kořenář. A jejich výkony bude určitě zajímavé sledovat, protože v minulé sezoně stabilitu v brankovišti Sparta postrádala. Obměna kádru posledních finalistů byla poměrně značná, a v hodnocení našeho modelu poměrně ztrátová. I tak by se ale Sparta měla udržet blízko extraligového vrcholu.

1. HC Škoda Plzeň

Změna: minus 6,4 výher
Příchody: Petr Zámorský, Nicolai Meyer, Jan Piskáček, Marek Baránek, Zděnek Sedlák, Aleksi Rekonen, Kryštof Hrabík, Michal Houdek, Martin Vitaloš, Samuel Bitten
Odchody: Peter Čerešňák, Michal Bulíř, Gustaf Thorell, Filip Přikryl, Martins Dzierkals, Pavel Musil, Jan Dufek, Viktor Lang, Dominik Graňák, Jakub Kindl

Z pohledu našeho modelu Game Score měla nejhorší léto Plzeň. Ta se musela rozloučit v první řadě s Peterem Čerešňákem a Michalem Bulířem. Dvěma oporami loňské sezony, kteří přinášeli značnou hodnotu. Pro následující ročník je navíc Čerešňák projektovaný jako nejlepší obránce, Michal Bulíř pak patří jednoznačně mezi elitní desítku forvardů.

K tomu navíc kádr Škodovky opustili i Gustaf Thorell, Filip Přikryl nebo Martins Dzierkals. V obraně pak skončili dva veteráni, Dominik Graňák a Jakub Kindl. Posily, které Plzeň přivedla, se z pohledu modelu svojí hodnotou ztrátám jednoznačně nevyrovnají. Potenciál nahradit bodovou produkci Čerešňáka určitě má Petr Zámorsky, který v extralize vždy platil za velice solidního ofenzivního obránce.

Zajímavou posilou do ofenzivy je pak dánský forvard Nicolai Meyer, který by mohl být slušným útočníkem pro první dva útoky Plzně. Zajímavé bude sledovat i dvojici posil z Finska, odkud přišel Aleksi Rekonen, a návrat do Česka prožije Zdeněk Sedlák.

V Plzni musí doufat, že některá z posil výrazně překoná očekávání a v extralize zanechá výraznou stopu, momentálně to totiž pro Plzeň pohledem našeho modelu příliš růžově nevypadá.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV