bahis siteleri

Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Extraligové týmy už jsou v plné přípravě na nadcházející sezonu, která odstartuje v polovině září. Většina z nich tak má víceméně kompletní kádry, které bude už jen kosmeticky doplňovat. Máme tedy solidní představu, jak na tom týmy před startem ročníku jsou, a je tedy dobrý čas zhodnotit, jak se jim změny v kádrech vydařily.

K hodnocení změn na soupiskách jednotlivých celků využijeme náš model Game Score, a v následujících řádcích tedy půjde primárně o číselné zhodnocení toho, jak se proměnila celková síla jednotlivých týmů právě z pohledu modelu.

V prvním ze dvou článků se podíváme na to, které tři týmy nejvíce posílily.

1. HC VÍTKOVICE RIDERA

Změna: plus 4,4 výher
Příchody: Peter Mueller, Juraj Mikuš, Peter Krieger, Willy Raskob, Mario Grman, Daniel Krenželok, Lukáš Klimeš
Odchody: Jan Hruška, Alexej Solovjov, Karel Plášil, Roman Polák, Samuel Bitten, Rob Flick, Ruslan Pedan, Daniel Dolejš

Vítkovice vypadají ve fázi přípravy na novou sezonu jako vítěz letní přestávky. Ostravskému celku se podařily především dva velké úlovky v rámci Tipsport extraligy, když do svého kádru přivedl z Komety Brno jednoho z nejlepších útočníků posledních sezon Petera Muellera, z Pardubic pak výborného slovenského beka Juraje Mikuše.

Právě Mueller s Mikušem přináší do kádru Vítkovic velkou porci v hodnocení našeho modelu. Zajímavě ale vypadají i zahraniční posily Peter Krieger a Willy Raskob. Zajímavé bude sledovat působení Maria Grmana, toho model na startu sezony nehodnotí příliš vysoko, pro Vítkovice ovšem může být velmi platným hráčem.

Na druhé straně se pak Vítkovice rozloučily se zkušeným Janem Hruškou, který stále přinášel velice solidní hodnotu. Ztráty pak počítaly především v zadních řadách, když skončil Roman Polák, Karel Plášil se upsal Táboru, a odejít musel i Alexej Solovjov, který se v minulé sezoně ukázal ve velice dobrém světlě. Přesto ale Vítkovice mohou určitě směle pomýšlet na prahu nového ročníku na vyšší příčky.

2. Bílí Tygři Liberec

Změna: plus 2,2 výher
Příchody: Michal Bulíř, Uvis Balinskis, Oscar Flynn, Michael Frolík, Jakub Neužil
Odchody: Ladislav Šmíd, Jakub Klepiš, Adam Klapka, Dávid Gríger, Marek Zachar, Jaroslav Pavelka

Velice solidní mezisezonní období za sebou má i Liberec. Ten po vypadnutí ve čtvrtfinále opět bude chtít bezesporu útočit na medailové příčky. Velkou hodnotu získal především v návratu Michala Bulíře, který byl v poslední sezoně lídrem Plzně, a hodnotou patří mezi nejlepší hráče v extralize. Velice kvalitní posilou je i lotyšský obránce Uvis Balinskis, který byl oporou Litvínova. Útok pak Bílí Tygři doplnili ještě Oscarem Flynnem, který má velký potenciál, a zkušeným Michaelem Frolíkem.

V Liberci ovšem počítali i odchody důležitých hráčů. Tou největší ztrátou je určitě konec kariéry Ladislava Šmída, který se vysněného titulu v české soutěži bohužel nedočkal. Ztrátou je určitě i odchod Jakuba Klepiše či Dávida Grígera s Markem Zacharem. A bolet bude i odchod objevu sezony v Adamu Klapkovi. Celkově ovšem Liberec tyto odchody dokázal velice kvalitně nahradit.

3. HC Dynamo Pardubice

Změna: plus 1,9 výher
Příchody: Peter Čerešňák, Tomáš Hyka, Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Tomáš Dvořák, David Musil, Roman Will
Odchody: Anthony Camara, Juraj Mikuš, Matěj Blümel, Marek Hecl, Dennis Robertson, Lukáš Anděl, Ondřej Roman

Nejvíce rozruchu v létě nadělaly pravděpodobně Pardubice. Ty mohla většina fanoušků čekat na vrcholu našeho hodnocení, je ovšem nutno podotknout, že Pardubice sice mohutně posilovaly, zároveň ale počítaly odchody poměrně důležitých hráčů.

Dynamo přivedlo posily na všechny posty. Dominika Frodla, jednoho z nejlepších gólmanů extraligy, doplní v brankovišti Roman Will. V obraně pak k nejlepším v loňské sezoně patřil Jan Košťálek, Dynamo k němu přivedlo Petera Čerešňáka, po Košťálkovi druhého nejproduktivnějšího obránce soutěže. Před nadcházející sezonou jde v našem modelu navíc o dva nejlépe hodnocené beky.

K tomu pak do obrany Pardubice získaly ještě Davida Musila z Třince a Tomáše Dvořáka ze Sparty, kteří by měli doplnit první dva obranné páry.

Do útoku pak z KHL přišli Lukáš Radil s Tomášem Hykou, ze Švédska se do Pardubic vrací Tomáš Zohorna. Minimálně první dva jmenované pak model pasuje na elitní útočníky, u Hyky dokonce předpokládá pokoření hranice 50 bodů.

Na druhou stranu ale Dynamo opustili Matěj Blümel, Anthony Camara, Juraj Mikuš nebo Dennis Robertson, kteří všichni patřili k vynikajícím hráčům. I tak ale Dynamo v celkovém součtu posílilo a mělo by patřit k extraligové špičce.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV